A jednak już teraz spróbujemy zrewanżować się Ślęzie

Ostatecznie wszystko kończy się zgodnie z planem - jeszcze jesienią zespoły dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi rozgrywają dwie kolejki rundy rewanżowej. Pierwsza już za nami. Stilon rozgromił Budowlanych Lubsko 7:0. - A na koniec wypada nam wielkie starcie we Wrocławiu. Mam nadzieję, że postaramy się tam zmazać zły rezultat z tym rywalem w domu - powiedział trener gorzowian Dariusz Borowy.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Gdy stilonowcy gromili ostatnich w tabeli Budowlanych, Ślęza rozbiła trzecią od końca Bystrzycę w Kątach Wrocławskich 7:1. Wtedy zastanawialiśmy się, czy piąty i szósty zespół trzeciej ligi ponownie zmierzą się jeszcze jesienią, a może już jednak na wiosnę? Za oknem mamy tylko kilka stopni ciepła, ale świeci słońce. 19. kolejka odbędzie się więc zgodnie z planem - w najbliższą sobotę. - Wrocławianie jako jedyni w tym sezonie wywieźli coś z Gorzowa - opowiadał nasz trener Dariusz Borowy. - Nadszedł dzień, aby za tę porażkę 1:3 się zrewanżować. Szykujemy się na wielki bój, chcemy zacząć przerwę w rozgrywkach w dobrych humorach, a te będą nam dopisywać wyłącznie po uzyskaniu dobrego wyniku ze Ślęzą.

W tym roku wywieźliśmy już punkt z Oporowskiej - w marcu zremisowaliśmy 1:1 po golu Pawła Posmyka. W Ślęzie doszło niedawno do jednej, ale za to bardzo istotnej zmiany. Trener Grzegorz Kowalski, który ewidentnie miał patent na Stilon, wzmocnił sztab szkoleniowy ekstraklasowego Śląska, a zespół w trzeciej lidze w ostatnich pojedynkach prowadzą jego asystenci. - Dwa mecze wygrane w dobrym stylu, w których strzeliliśmy dziewięć bramek, tracąc jedną z karnego, napawają nas optymizmem przed ostatnim meczem ligowym w tym roku. Uniknęliśmy kontuzji, bardzo dobrze wyglądamy fizycznie. Przyszły tydzień poświęcimy na przygotowania do meczu ze Stilonem. Będziemy gotowi na tę wojnę. Ktoś wie jaki jest kierunkowy do Wrocławia? - mówił na oficjalnej stronie internetowej Ślęzy trener bramkarzy Marcin Herc. Będzie więc piłkarska wojna bez zdecydowanego faworyta. Może po kilku wyjazdowych wpadkach, tym razem niebiesko-biali - na koniec jesieni - przyjemnie nas zaskoczą? Na pewno nie są bez szans.

PROGRAM 19. KOLEJKI: Ślęza Wrocław - Stilon Gorzów (sobota, godz. 13, stadion przy ul. Oporowskiej), Zagłębie II Lubin - KP Brzeg Dolny, Piast Żmigród - Karkonosze Jelenia Góra, Górnik Wałbrzych - Piast Karnin, Ilanka Rzepin - Lechia Dzierżoniów, Foto Higiena Gać - Śląsk II Wrocław, KS Polkowice - Formacja Port 2000 Mostki, Miedź II Legnica - Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Budowlani Lubsko - Polonia Świdnica.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 8 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 5, Łukasz Maliszewski - 4, Patryk Bil - 3, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Więcej o: