Ruch Chorzów. Krzysztof Mączyński szykuje się na niebieskich

Poprawia się sytuacja kadrowa Ruchu Chorzów. Co równie ważne w następnej kolejce żaden piłkarz niebieskich nie będzie pauzował z powodu żółtych kartek.

Na Cichej przetrwali największy kadrowy kryzys. Coraz bliżsi meczowej formy są Michał Efir i Paweł Oleksy. W rezerwach gra już Miłosz Trojak. Co równie ważne przed meczem z Wisłą Kraków nikt nie pauzuje z powodu kartek.

Zagrożonych pauzą jest jednak aż czterech graczy. To Rafał Grodzicki (7 kartek) oraz Martin Konczkowski, Patryk Lipski i Mariusz Stępiński (po 3).

Tymczasem drużynie z Krakowa zabraknie Richarda Guzmicsa. W meczu "Białej Gwiazdy" z Jagiellonią (4:1) 28-letni Węgier został upomniany czwartą w tych rozgrywkach żółtą kartką i w starciu z Ruchem czeka go przymusowa pauza. Guzmics to podstawowy stoper w ekipie trenera Kazimierza Moskala. W tym sezonie wystąpił we wszystkich 13. spotkaniach ligowych, z czego w dwunastu od pierwszej do ostatniej minuty. Z kolei do gry wraca Krzysztof Mączyński, który także z powodu nadmiaru kartek nie mógł zagrać w Białymstoku.

Najzdolniejszy piłkarz najmłodszego pokolenia w naszym regionie to:
Więcej o: