Szczypiorniści Pogoni Handball rozpoczynają rozgrywki. Na początek gigant

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin w środę zagrają we własnej hali z Vive Tauron Kielce. Mecz otworzy nowy sezon rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn.

Pogoń Szczecin była jedną z rewelacji poprzedniego sezonu i zajęła bardzo wysokie, czwarte miejsce. Był to zdecydowanie jeden z największych sukcesów w ostatnich latach. Latem zespół został jednak bardzo mocno przemeblowany. Drużynę opuściły między innymi dwie gwiazdy - Wojciech Zydroń i Bartosz Konitz. Przez pół roku grać nie będzie też kontuzjowany Michał Statkiewicz. Został natomiast Czech Michal Bruna, a zespół wzmocnili także dwaj inni obcokrajowcy - bośniacki bramkarz Edin Tatar i reprezentant Białorusi Kirył Kniaziew.

Przed zespołem nie postawiono konkretnego celu na ten sezon, ale wyniki sparingów pokazały, że Pogoń znów może namieszać w czołówce. W pierwszej kolejce granatowo-bordowych czeka jednak piekielnie trudne zadanie. Podobnie jak rok temu do Azoty Areny przyjeżdża mistrz Polski oraz jedna z najlepszych europejskich drużyn - Vive Tauron Kielce. Przed rokiem Pogoń do samego końca szła cios za cios i dopiero w ostatniej minucie pozwoliła rywalom odskoczyć i wyszarpać zwycięstwo.

Vive do pojedynku z Pogonią przystępuje świeżo po remisie 32:32 w towarzyskim meczu z francuskim Paris Saint Germain. Kielczanie zaliczyli więc generalną próbę przed inauguracją i wygląda na to, że już u progu sezonu są w wysokiej formie.

Początek meczu w środę o godzinie 17 w szczecińskiej Azoty Arenie. Kasy biletowe zostaną otwarte na 1,5 godziny przed meczem. Wejściówki można jednak nabywać także przez internet.