Warta Poznań wygrywa kolejny sparing, a w jej składzie były piłkarz Lecha Poznań

Po zwycięstwie 5:1 nad rezerwami Śląska Wrocław teraz piłkarze Warty Poznań pokonali 2:1 Gwardię Koszalin. W zespole ?Zielonych? wystąpił Marcin Kikut, kiedyś mistrz Polski z Lechem Poznań.

- Marcin trenuje z nami od pewnego czasu i być może będzie u nas występował w tym sezonie - mówi trener Warty Poznań Tomasz Bekas, który nie chce nazywać występu doświadczonego zawodnika testami, bo takich graczy sprawdzać nie trzeba. 32-letni Marcin Kikut to bowiem piłkarz, który rozegrał 175 spotkań w ekstraklasie w barwach Amiki Wronki, Lecha Poznań, Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź. Z "Kolejorzem" zdobył Puchar Polski w 2009 roku, a rok później mistrzostwo i Superpuchar.

Po odejściu z Lecha w 2012 roku kariera byłego reprezentanta kraju wyhamowała. Przez trzy lata zaliczył tylko 36 występów, ostatni w listopadzie ubiegłego roku, w barwach Bytovii Bytów. Był na letnim obozie dla piłkarzy, którzy pozostają bez przynależności klubowej. Od ponad tygodnia trenował z Wartą Poznań i teraz zagrał w jej barwach. Wszedł na boisko od początku drugiej połowy sparingu z Gwardią Koszalin, pełnił funkcję prawego obrońcy.

Po drugiej stronie grał Nikodem Fiedosewicz, nastolatek, który był niedawno na testach w Legii Warszawa. Na razie nie wiadomo, czy stołeczny klub będzie chciał go wykupić z trzecioligowca.

Na dwa tygodnie przed startem sezonu Warta Poznań jest w niezłej formie. - Sparing z Gwardią Koszalin, zespołem z innej grupy trzeciej ligi, był bardzo pożyteczny i ciekawy. Uważam, że byliśmy lepsi właśnie o tę jedną bramkę, ale gdybyśmy byli skuteczniejsi, moglibyśmy wygrać wyżej - mówi Tomasz Bekas.

W meczu rozegranym w Sierakowie bramki dla poznaniaków zdobyli Adrian Laskowski (1. minuta) i Miłosz Brylewski po kwadransie gry.

Skład Warty: Pawłowski (60. Dorynek) - Laskowski, Spławski, Czerniejewicz (46. Fiedosewicz), Koziorowski (46. Kikut), Ngamayama (46. Onsorge), Marciniak, Goździk (60. Łukaszyk), Brylewski (46. Brzostowski), Biegański, Solarek (75. Brylewski).

Więcej o: