Doświadczeni gracze w nowych zespołach. Oddaliśmy głos ekspertom

Esportowa szufla, czyli okres intensywnych transferów, ruszyła na dobre. Za nami zmiany w Anonymo Esports i Honoris na istotnej pozycji prowadzącego.

Obie organizacje esportowe postawiły na doświadczonych zawodników, którzy jako prowadzący powinni dać radę w decydujących momentach. Są doświadczonymi graczami i z pewnością zimna krew będzie ich atutem w najważniejszych pojedynkach dla obu ekip. Zapytaliśmy Kubę "Kubika" Kubiaka, komentatora ESL, a także Sławomira "Troglodytę" Bąka, komentatora esportowego, o oba te ruchy.

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

Szpero i Lunatic w nowych zespołach

- Transfery w CS:GO to ciągle wiedza tajemna - mówi "Kubik". - Jak ich dokonywać, jak dzielić proporcję pomiędzy młodymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami? Połączenie stylu których graczy pozwoli w końcu osiągnąć tak upragniony sukces przez organizacje, kibiców jak i samych zawodników? Nie wiem. Za każdym razem transfer jest po coś, jeśli uznamy, że trenerzy przykładowo patrzą na pięć aspektów pod kątem działania swojej drużyny, to poprawiając jeden, często niestety przypadkowo oddziałujemy na pozostałe cztery, niekoniecznie w tym pozytywnym aspekcie.

- Osobiście uważam Szpera za jednego z czołowych prowadzących w Polsce - mówi Troglodyta, który często komentował mecze 9INE, byłego zespołu SZPERA. - Grzesiu świetnie potrafi tworzyć standardy na mapie Overpass i Mirage i potem nimi operować. Mam wrażenie, ze gdyby nie chwilowy słabszy moment, a potem rozpad starej Wisły w składzie Ponczek, Hades, Szpero, Mynio i Jendqr to moglibyśmy ten skład oglądać w rozgrywkach tier 1. Uważam, ze transfer Dziamałka do Anonymo to dla ekipy Sówka na pewno najlepsza z możliwych zmian na ten moment. Na papierze jest firepower, teraz trzeba to tylko wszystko poukładać. Trzon "Anonimowych" tez już tak naprawdę gra ze sobą dosyć długo jak na polskie standardy. Może właśnie takiej zmiany potrzebowali.

"Kubik" odniósł się również do niezbędnego w każdej drużynie odpowiedniego balansu. - Widząc zmiany Szpera w Anonymo i Lunatica w Honoris moim zdaniem szuka się tego idealnego balansu pomiędzy "papierem" a atmosferą. By zgrały się charaktery, by każdemu grało się na tyle ile to możliwe komfortowo. By każdy siebie wewnątrz gry rozumiał, szczególnie na linii - Kapitan/Trener/Prowadzący. Szpero-Innocent-Imd, Taz-Lunatic,Vins. Na taki trzon postawiły obie organizacje, uznając że porozumienie na obu tych liniach jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu. Nie będę oceniał i bezpośrednio porównywał nowych graczy do tych zastąpionych. Po czasie będziemy mogli ocenić, jak relacje w najważniejszym członie drużyny, będą funkcjonowały i czy stworzą oni prawdziwą drużynę na serwerze i poza nim.

- W kuluarach wiele razy słyszałem, ze Dawid jest uznawany za jednego z najlepszych prowadzących w Polsce - zdradza "Troglodyta". Były próby ściągnięcia go do Anonymo przy powstawaniu tej formacji, ale wtedy taki transfer nie doszedł do skutku. Czas w Pact jednak minął dosyć szybko. Neo i Taz zdecydowali się go ściągnąć do swojej organizacji. Tak jak sam Lunatic pisał w swoich mediach społecznościowych, czasem potrzeba zmiany otoczenia, żeby "maszyna ruszyła". Dodatkowo Dawid będzie miał teraz okazję ponownie współpracować z Sobolem i Vinsem, co może zadziałać pozytywnie. Tutaj także nie brakuje firepoweru, jest Reiko, jest Sobol, jest Samey, który ostatnio rozkwita na snajperce. Myślę, że dodatkowo to może być jedna z ostatnich zmian przed przejściem Taza na ławkę rezerwowych. Liczę, że i zmiana Szpera, jak i Lunatica moga zaprocentować

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.