Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Skontaktuj się z nami
Nasi Partnerzy
Inne serwisy
Wszystko wskazuje na to, że Superliga, przynajmniej na razie, pozostanie tylko koncepcją. Mimo wszystko, nowy twór na mapie europejskiej piłki w ostatnich dniach sporo namieszał i mógł być problemem nie tylko dla UEFA, ale również twórców niezwykle popularnej serii FIFA. Jak decyzja o powstaniu Superligi mogła wpłynąć na najbliższą edycję gry?
W środę z dużą falą hejtu musiał się zmierzyć Wiktor "Mynio" Kruk, zawodnik CS:GO Anonymo Esports, który zagrał jedno gorsze spotkanie w play-offach rozgrywek ESEA Premier przeciw Wiśle All in! Games Kraków. Oczywiście było to całkowicie nieuzasadnione i esportowiec doczekał się wielu słów otuchy. Mimo wszystko środowisko esportowe potraktowało ten problem poważnie.
Gościem odcinka była Ula Klimczak, performance coach, zajmująca się rozwojem mentalnym i wydajnością zawodników. Zapytaliśmy ją o to czy polscy esportowcy i ogólnie Polacy mają mentalność zwycięzców? Porozmawialiśmy na temat przygotowania mentalnego, dopaminy, która pomaga osiągać dobre wyniki oraz o tym jak wrzucanie tweetów przez profesjonalnych zawodników w trakcie spotkań, może im przeszkodzić w dobrej grze.
Nie jest tajemnicą, że ostatnie tygodnie w wykonaniu drużyny Counter Strike'a Anonymo Esports nie należały do najlepszych. Podopieczni Adriana "imd" Piepera mimo to nadal utrzymują się w czołówce ESL Mistrzostw Polski, a w tym tygodniu powalczą na kilku frontach w zagranicznych rozgrywkach.
Znacie ideę moneyball? Główną rolę pełnią w niej statystyki. Wszelkie plebiscyty i wybory graczy miesiąca lub całego roku zazwyczaj są subiektywnym wyborem głosujących. Postanowiliśmy we współpracy z GGPredict wyłaniać gracza miesiąca w grze Counter Strike: Global Offensive w najbardziej możliwy obiektywny sposób - patrząc na liczby. Nawet jeśli będzie to równie zaskakujące, jak miało to miejsce w marcu.
- Miałem komputer wart 500 zł i działał na nim tylko Hearthstone - opowiada Sport.pl obecny streamer i zawodnik Anonymo Esports Łukasz "Tuttek" Lipka. Szczęśliwy splot wydarzeń i wielka pasja sprawiły, że w jego życiu wszystko obróciło się o 180 stopni.
"Toruń Miastem Sportu" - tak brzmi jedno z haseł wymyślonych kiedyś w toruńskim magistracie. W mieście tym znajdziemy kluby piłkarskie, koszykarskie oraz hokejowe, ale to żużel przyciąga najwięcej fanów. Wszystko dzięki żużlowemu bakcylowi przekazywanemu wraz z DNA, z pokolenia na pokolenie.
Gościem trzeciego odcinka Podcastu Esportowego był Marcin "Padre" Kurzawski, właściciel organizacji esportowej MAD DOG'S PACT. Zapytaliśmy go m.in. o to czy esport jest trudnym biznesem oraz jak się czuł po niesamowitym finale jesiennej edycji Polskiej Ligi Esportowej. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego jest esportowym Syzyfem, przez jaki okres musiał dokładać do interesu z prywatnych pieniędzy oraz jak bardzo uwielbia żużel i czemu mu go brakuje w Warszawie.
Prawie 90% stypendystów w 27 amerykańskich szkołach publicznych to mężczyźni - takie dane zaprezentowała agencja prasowa The Associated Press. Dzieje się tak, mimo tego, że 41% graczy w USA to kobiety.
Gościem kolejnego odcinka "Podcastu Esportowego" był Olek "Vuzzey" Kłos, znany komentator esportowy. Zapytaliśmy go o to, ile razy był bliski zrezygnowania z esportu, a także o czasy, gdy musiał pełnić rolę komentatora i operatora kamery w jednym, a to wszystko na turnieju, którego organizatorzy do dzisiaj mu nie zapłacili. "Vuzzey" opowiedział także o rowerowej pasji i 30-kilometrowych rozgrzewkach na ścieżkach i ulicach Warszawy.
Rosjanie, Kazachowie i Ukraińcy zaczynają dominować w esportowej rywalizacji. Za nami IEM Katowice 2021, jedna z najważniejszych esportowych imprez w całym roku. W finale Counter Strike'a Gambit pokonało Virtus.pro 3:1, a oba zespoły składały się tylko z graczy mieszkających na wschód od Polski, która jest granicą między esportowymi regionami.
Esport powoli zaczyna się rozkręcać, aby w marcu ruszyć ze zdwojoną siłą. Za nami wtorkowe spotkania Polaków w rozgrywkach ESEA Premier. Ale środowy wieczór dla fanów CS:GO szykuje się co najmniej równie interesujący.
- Depresja dotyka każdego, także ludzi ze środowiska esportowego i streamerskiego, mimo że wydaje się, że praca, którą wykonują, jest fascynująca i daje dużo satysfakcji - mówi Urszula Klimczak, zajmująca się psychologicznymi aspektami esportu.
- Będziemy wysoko, czujemy to w kościach. To dobrze naoliwiona maszyna. Porażki nas tylko napędzają - mówi Sport.pl Mateusz "Sówek" Kowalczyk, założyciel Anonymo Esports - jednej z najnowszych i najbardziej obiecujących organizacji esportowych.
Gdy jest w formie, jest prawie nie do powstrzymania dla nikogo, a jego akcje krążą po całym internecie. Janusz "Snax" Pogorzelski kilka razy udowodnił, że nie ma wielu graczy na świecie, który tak dobrze czują Counter Strike'a jak on. Sam kiedyś trochę żartobliwie powiedział o sobie "Ronaldinho CS:GO", a teraz będzie miał okazję brylować w barwach polskiego Anonymo Esports.
Minęło już 6,5 roku od afery, która wstrząsnęła sceną Counter Strike'a. Niektórzy gracze, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach, nadal są obecni w zawodowej rywalizacji.
Takiego turnieju w polskim esporcie dawno nie było. O ile był kiedykolwiek. W trakcie x-kom Dell 2 vs 2 Showdown zobaczyliśmy niezaprzeczalnie najlepszych graczy Counter-Strike'a w Polsce. Wszystko odbyło się bez udziału publiczności, ale pierwszy raz od bardzo dawna zawodnicy grali z jednego miejsca.
Bartosz "bejott" Jakubowski oraz Jakub "cyanide" Mikołajewski wygrali finały w swojej konferencji i zapewnili sobie miejsce w czołowej czternastce Europy w FIFA 21. To z kolei spowodowało, że Polaków zobaczymy w prestiżowych rozgrywkach FIFA eClub World Cup.
Już w ten weekend do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy Counter Strike'a w Polsce. Osiem duetów w ramach x-kom Dell 2vs2 Showdown stoczy bój o pulę nagród w wysokości 50 tysięcy złotych. Wśród nich znajdziemy 4 czterech zawodników, reprezentujących jakiś czas temu słynny polski skład Virtus.pro.
Anders Vejrgang to jedno z głośniejszych nazwisk ostatnich tygodni w światowym esporcie. 15-letni Duńczyk reprezentujący barwy esportowej dywizji RB Lipsk z tygodnia na tydzień pobija swój rekord w Lidze Weekendowej FIFA 21. Po ostatnim tygodniu jego bilans spotkań to 450-0. Nie brakuje jednak sygnałów, że młodzieniec ze Skandynawii potrafi pokazać swoje mniej przyjemne oblicze.