PŚ w skokach: Zakopane na żywo. RELACJA LIVE. Gdzie obejrzeć?

W niedzielę 24 stycznia o 16:00 rozpocznie się konkurs indywidualny PŚ w skokach w Zakopanem. Transmisja TV na kanałach TVP 1, TVP Sport i Eurosport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Trzecie miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem to pierwszy sukces polskich skoczków w tym sezonie. Czy to będzie ten długo oczekiwany przełom? - W niedzielę będzie ogień - obiecywał przed konkursem indywidualnym Kamil Stoch.

Wystarczyło spojrzeć na radość dwukrotnego mistrza igrzysk na zeskoku Wielkiej Krokwi po jego drugim skoku. Wyglądało to tak, jakby w jego gablotach przybyło mu jakieś ważne trofeum. Na to trzecie miejsce polscy skoczkowie czekali długo: droga była wyjątkowo wyboista, niepewna. Stoch przyznał kilka tygodni temu, że czuje się zagubiony poszukując wyjścia z kryzysu.

Maciej Kot opowiadał, że wszyscy pracowali ciężko, ale konkurs po konkursie było źle, lub gorzej. Spirala niemocy się nakręcała, trzeba było ją przerwać.

Nie było lepszego miejsca niż Wielka Krokiew. Zakopane miało być punktem zwrotnym. Na swojej ulubionej skoczni, przed najwierniejszą publicznością nadzieja miała się odrodzić w polskich skoczkach. Piątkowe kwalifikacje potwierdziły, że jest to możliwe: Stoch i Stefan Hula zajęli dwa czołowe miejsca, Kot i Andrzej Stękała zmieścili się w siódemce. W pogrążonej w kłopotach drużynie pojawił się zastrzyk chęci, siły i optymizmu. Warunek konieczny, by daleko skakać i wymazać co złe z pamięci.

Kamil Stoch obiecywał ogień w niedzielnym konkursie indywidualnym. Widać, że wreszcie poczuł moc. Z pewnością Polacy znowu zaatakują podium - bezdyskusyjnie dwukrotny mistrz igrzysk jest niewiarygodnie zmotywowany i głodny sukcesu.

- Naładowaliśmy akumulatory na dalszą część sezonu - opowiadał Kot obiecując, że w konkursie indywidualnym kibice znów będą mieli powody do radości. O zakopiańskiej widowni, o atmosferze na skoczni mówili wszyscy, podkreślając, że emocje trybun emanowały na nich, nakręcały i pchały do wysokiego lotu.

Transmisja TV z PŚ w Zakopanem w TVP 1, TVP Sport i Eurosport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Zobacz wideo

Pięć najważniejszych momentów Pucharu Świata w Zakopanem. W rolach głównych Adam Małysz, Kamil Stoch, ale też... Wolfgang Loitzl [FOTOSTORY]