Pięć najważniejszych momentów Pucharu Świata w Zakopanem. W rolach głównych Adam Małysz, Kamil Stoch, ale też... Wolfgang Loitzl [FOTOSTORY]

Niewiele imprez sportowych ma moc porównywalną do PŚ w Zakopanem. W dwa styczniowe popołudnia pół Polski zatrzymuje się i kieruje wzrok na Wielką Krokiew. W tym roku 23 stycznia odbędą się zawody drużynowe (godz. 16:00), 24 stycznia - indywidualne (godz. 16:00). Relacja na żywo na Sport.pl! Wspominamy pięć najlepszych momentów z tych konkursów.

20 stycznia 2002 - Pierwsze zwycięstwo Adama Małysza w Zakopanem

Adam Małysz zwyciężył w Zakopanem po raz pierwszy. Wygrał i pocałował ziemię. Na trybunach obecny był Aleksander Kwaśniewski, a koncert dali bracia z Golec uOrkiestra. Gdyby było cieplej, to Polacy pewnie wyszliby na ulicę!

Zdjęcie Elan Narty Spectrum Alu Zdjęcie Energiapura Kurtki narciarskie Animal Face Light Jacket W/Hood Zdjęcie Fischer Kije narciarskie Performance
Elan Narty Spectrum Alu Energiapura Kurtki narciars... Fischer Kije narciarskie Pe...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Sven Hannawald i Adam Małysz Sven Hannawald i Adam Małysz KUBA ATYS Agencja Wyborcza.pl

18 stycznia 2003 - Fantastyczny rekord skoczni Svena Hannawalda (140 metrów)

Fantastyczny rekord skoczni Svena Hannawalda i to w okresie największej rywalizacji z Adamem Małyszem. Niemiec był nielubiany, sam Małysz mówił, że "Polaków denerwowało jego zachowanie i żywiołowa radość". W ten wieczór znowu ją zaprezentował - miał po czym.

Upadek Wolfganga Loitzla Upadek Wolfganga Loitzla screenshot z https://www.youtube.com/watch?v=G2GXHhWN7jI

18 stycznia 2004 - Upadek Wolfganga Loitzla na rozbiegu

Komiczny upadek Wolfganga Loitzla na zeskoku. Austriakowi się nic nie stało, ale w ten sposób rozpoczął swoją legendę, którą w kolejnych latach wzmocnił świetnymi wynikami.

26 stycznia 2007 - Polska zadrżała po wypadku Jana Mazocha

Publiczność zamarła. Jan Mazoch dostał silny podmuch wiatru, stracił równowagę w locie i upadł na zeskok. Skoczek został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, ale po kilku dniach opuścił szpital w Krakowie. W 2008 roku skończył karierę.

23 stycznia 2011 - Zmiana warty i pierwsze w karierze zwycięstwo Kamila Stocha

"Mam nadzieje, że to był ten skok. Ten, o którym marzył jako 12-latek! Tak!!! Wygrał!!!" - krzyczał Włodzimierz Szaranowicz. Kamil Stoch odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze właśnie w Zakopanem. To był symboliczny triumf, bo w sezonie, którym karierę kończył Adam Małysz.

Więcej o: