Pięciu Polaków wystąpi w konkursie w Titisee-Neustadt. Ale wyniki mizerne

Pięciu Polaków awansowało do konkursu indywidualnego Titisee-Neustadt. Tylko jeden z nich znalazł się w czołowej trzydziestce. Kwalifikacje wygrał Karl Geiger.

Drugi z konkursów w Titisee-Neustadt będzie jednym z ostatnich etapów Pucharu Świata w skokach narciarskich przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Pekinie. Tradycyjnie przed zawodami odbyły się kwalifikacje.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Na starcie znalazło się sześciu Polaków i ostatecznie pięciu z nich zobaczymy w konkursie. Szczęścia zabrakło Tomaszowi Pilchowi, który po skoku na 103,5 metra zajął ostatecznie 51. miejsce, czyli pierwsze wśród zawodników, którzy odpadli. Do wejścia do konkursu zabrakło mu 7,5 punktu.

Pozostali Polacy weszli do konkursu, ale zajęli odległe miejsca. Najlepszy z biało-czerwonych był Jakub Wolny, który po skoku na 127 metr zajął 28. miejsce. 122 metry skoczył Maciej Kot i zakończył kwalifikację na miejscu 32. 120,5 metra skoczyli Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Zajęli odpowiednio 37. i 39. miejsce. Natomiast 115,5 metra wystarczyło do Awansu Andrzejowi Stękale, który był 46.

Kwalifikacje wygrał Karl Geiger (139 metrów) przed Lovro Kosem (141) i Ryoyu Kobayashim (137,5). Drugi konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt rozpocznie się o godzinie 16. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: