Alarm! PŚ w skokach w Engelbergu może zostać odwołany

Coraz więcej wskazuje na to, że konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu może być zagrożony. Wszystko za sprawą nowego wariantu koronawirusa - omikronu, który doprowadził już do odwołania Zimowej Uniwersjady w Lozannie.

W grudniu w Szwajcarii mają się odbyć zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, narciarstwie alpejskim, ski-crossie i skokach narciarskich. Niewykluczone jednak, że imprezy się nie odbędą, czego powodem jest wzrost liczby zakażeń nowym wariantem koronawirusa.

Zobacz wideo Kuusamo, znowu to samo? "Trudna przyjaźń z wiatrem"

Piotr Żyła i Apoloniusz Tajner "Gołym okiem widać". Tajner nie ma wątpliwości ws. polskich skoczków

Bezwzględne zasady w Szwajcarii

W ostatnim czasie w Szwajcarii wprowadzono nowe obostrzenia, zgodnie z którymi wszyscy przybywający do kraju z państw, w których wykryto nowy wariant SARS-CoV-2 muszą się poddać bezwzględnej 10-dniowej kwarantannie. Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby władze Szwajcarii zniosły ten obowiązek dla sportowców przed zawodami w Engelbergu.

- Trochę się skrzywiłam, gdy to usłyszałam. Nie mam żadnych konkretnych informacji, jak nowe realia mogą wpłynąć na nasze wydarzenie, które ma się odbyć za dwa tygodnie. Muszę być przygotowana na to, że czeka nas niemiła niespodzianka - powiedziała Barbra Flury z komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Skoczkowie nie będą mogli przebywać w "bańce"

Mathias Remund z Federalnego Urzędu ds. Sportu jednoznacznie zapowiedział, że "na ten moment nie jest przewidywane wyznaczenie wyjątków dla sportowców w zakresie wjazdu do kraju i kwarantanny", co zdecydowanie może utrudnić organizację zawodów.

Dziennik Luzerner Zaitung poinformował, że organizatorzy nadchodzących wydarzeń alpejskich mogą zastosować zasadę tzw. "bańki", jednak w przypadku biegów i skoków nie można ona zostać wcielona w życie. Szwajcarski Związek Narciarski planuje zorganizowanie konferencji, podczas której omówione zostaną wszystkie możliwe scenariusze.

Dawid Kubacki Kubacki jak "początkujący junior młodszy"? Wielka zapaść Polaka. Małysz tłumaczy

Wariant koronawirusa omikron wykrywany jest w coraz większej liczbie krajów. Do tej pory odnotowano przypadki infekcji nim w Czechach, Włochach, Niemczech czy Austrii. Dwa konkursy z cyklu Pucharu Świata w Engelbergu zaplanowano na 18-19 grudnia.

Więcej o: