Klasyfikacja generalna PŚ w skokach. Kamil Stoch powiększa przewagę nad rywalami!

Kamil Stoch po słabszym sobotnim konkursie (18. miejsce) wygrał niedzielne zawody w Sapporo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

W sobotę do Polaka zbliżyli się Daniel Andre Tande (odrobił 23 pkt) oraz Stefan Kraft (odrobił aż 47 pkt). Jednak zwycięstwo Stocha sprawiło, że sytuacja Polaka znacznie się poprawiła. Obecnie ma 1180 punktów i ma 140 pkt przewagi nad Kraftem i kolejne sześć nad Danielem Andre Tande. Austriak dzięki dwóm dobrym występom awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i to on wraz z Andreasem Wellingerem wydają się największymi rywalami Stocha podczas zbliżających się mistrzostw świata w Lahti.

Za to Maciej Kot po raz kolejny zbliżył się do czwartego Domena Prevca. Po sobotnim zwycięstwie tracił do Słoweńca 170 punktów, a po niedzielnym czwartym miejscu to już "tylko" 131 pkt. Prevc, niedawny lider klasyfikacji generalnej, znajduje się ostatnio w słabej dyspozycji. Nie radził sobie zwłaszcza w Sapporo - w sobotę był ostatni, a w niedzielę zajął 20. miejsce.

Jest też zła wiadomość - coraz bliżej wypadnięcia z pierwszej dziesiątki jest Piotr Żyła. Polak zajął 12. miejsce w niedzielę, ale goni go Peter Prevc, który był 6. Wracający do bardzo wysokiej formy Słoweniec ma już tylko 23 pkt straty do Polaka - i to mimo że wystartował w dwóch konkursach mniej (nie przyjechał do Wisły, postanowił odpocząć, co przyniosło rezultaty).

Czołówka klasyfikacji generalnej:

xx x

19. w klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki (255 pkt), 27. Jan Ziobro (118 pkt), 28. Stefan Hula (110 pkt), 56. Aleksander Zniszczoł (9 pkt), a 62. Klemens Murańka (4 pkt). Kolejne konkursy PŚ odbędą się w Pjongczangu (na skoczni, gdzie za rok zostaną rozegrane igrzyska olimpijskie) - w środę o 12.00 oraz w czwartek o 10.45.

Zobacz wideo

Polacy umacniają się na prowadzeniu

Na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Narodów umocnili się Polacy. Wyprzedzają drugich Austriaków o 445 punktów i są coraz bliżej historycznego triumfu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Maciej Kot z rekordem skoczni!

W sobotę Maciej Kot wygrał swój pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze (ex aequo z Peterem Prevcem), a w niedzielę pobił rekord skoczni w Sapporo! W kwalifikacjach skoczył aż 144 metry. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zwycięstwo Kamila Stocha

W niedzielnym konkursie w Sapporo najlepszy okazał się Kamil Stoch. Maciej Kot zajął 4. miejsce. Dawid Kubacki mimo wygrania kwalifikacji nie poradził sobie w konkursie i przegrał z loteryjnym wiatrem odpadając w pierwszej serii. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: