Sport.pl

Sensacyjny wynik Klemensa Murańki w Sapporo! Pierwsze polskie podium w tym sezonie

Klemens Murańka zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. To pierwsze podium polskiego skoczka w tym sezonie cyklu. W tej formie skoczek mógł uzupełnić polską drużynę w Zakopanem, podczas gdy ewidentnie brakuje tam czwartego zawodnika. Czy Michal Doleżal podjął dobrą decyzję wysyłając Murańkę do Japonii?

Na Okurayamie wygrał Austriak, Clemens Leitner (134,5 i 137 metrów). Drugą pozycję zajął Klemens Murańka, który osiągnął 135,5 oraz 130 metrów. Najniższy stopień podium należał natomiast do reprezentanta gospodarzy, Taku Takeuchiego (131,5 oraz 130 metrów). 

Spośród zawodników polskiej kadry punktował jeszcze tylko Paweł Wąsek, który po dobrym pierwszym skoku (123,5 metra), zupełnie popsuł drugi (103 metry) i ostatecznie zajął 23. miejsce. Poza "trzydziestką" wylądowali Tomasz Pilch, który był 41. (95 metrów) i Kacper Juroszek na 44. pozycji (87,5 metra). 

Po tak dobrym występie w Japonii powstaje pytanie, czy Murańka nie byłby bardziej przydatny w Zakopanem, gdzie Michałowi Doleżalowi wyraźnie brakuje czwartego zawodnika do drużyny, którym w obecnej dyspozycji mógłby być właśnie on. Skoczek miał jednak nie być brany pod uwagę do kadry na zawody na Wielkiej Krokwi, a w Sapporo walczy o powiększenie limitu startowego dla Polski w Pucharze Świata do siedmiu zawodników. Jak podaje "localSJresults" na Twitterze, do wywalczenia kolejnego miejsca wystarczy, że Murańka uplasuje się wyżej niż Japończyk Taku Takeuchi. 

Przypomnijmy jednak, że w Zakopanem kadra nie wykorzystała tzw. grupy krajowej i wystawiła dziewięciu na dwunastu możliwych zawodników. Kolejny konkurs w Sapporo już w niedzielę o godzinie 2:30 polskiego czasu. 

Więcej o:
Komentarze (41)
Sensacyjny wynik Klemensa Murańki w Sapporo! Pierwsze polskie podium w tym sezonie
Zaloguj się
 • silthor

  Oceniono 10 razy 6

  Was w tej gazecie to już całkiem potłukło? Tyle lat piszecie o skokach i wciąż wydajecie z siebie takie nonsensy? Wciąż nie macie pojęcia o różnicy między poszczególnymi pucharami?. A może jednak nie chodzi o sport i rozsądne analizy, ale po prostu o sensacyjne klikalne tytuły? Puchar Kontynentalny to nawet nie druga liga, ale co najmniej trzecia. Ktoś, kto tam staje na podium najczęściej prezentuje poziom, który nie wystarczyłby do wejścia do 50. w konkursie Pucharu Świata. Już wiele razy świetnie radzących sobie w Pucharze Kontynentalnym przenoszono do Pucharu Świata, by patrzeć jak odpadają w kwalifikacjach. Ilu już skoczkom robiliście klakę, jaki to talent się marnuje, aby potem stwierdzić, że zawiedli, jak im dano szansę?

 • race444

  Oceniono 4 razy 4

  Klimek Muranka to niewypal, ktory jest dobry w PK od czasu do do czasu. Wstawcie go do PS to bedzie 44 +- 5

 • hopsasaitralala

  Oceniono 3 razy 3

  Ktoś musi punktować w pucharze kontynentalnym, żeby było więcej naszych w pucharze świata.

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 3

  jak dudy nie ma na trubunach nasi odrazu lepiej skaczą

 • hotin

  Oceniono 7 razy 3

  Niech Murańka pozostanie w Saporro i poczeka na na naszą Kadrę A,bo tam zawita PŚ w przyszłym tygodniu a zaoszczedzone w ten sposób pieniądze na Wolnym przeznaczyć na nagrody dla Kadry B.Proste? Niekoniecznie dla PZN betonu.

 • markub19

  Oceniono 3 razy 3

  Polskie skoki nie mają zaplecza i zdaje się że jak Stoch Kubacki żyła i reszta zakończą to nie będzie nikogo. Chociaż jak Małysz skakal to tak samo myślałem, że jak zakończy karierę to będzie bieda.

 • szats69

  Oceniono 2 razy 2

  Murańka miał okazję się pokazać wielokrotnie i nic nie pokazał. Jeden dobry występ nie upoważnia do nerwowych ruchów.

 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież można wysłać rządowy samolot po niego,Piotrowicza żona może poczekać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX