Sportowy weekend. Najman w końcu zwycięski, wzruszająca postawa kolegów młodego bramkarza Realu

"Sportowy weekend" to tytuł cyklu w Sport.pl. Co tydzień w niedzielę wieczorem podsumowujemy weekend w światowym sporcie, pisząc o tematach niekoniecznie lądujących na czołówkach portali. Wybieramy: wydarzenie, bohatera, antybohatera, liczbę, wideo, zdjęcie, cytat i tweet weekendu.
Marcin Najman Marcin Najman Fot. Radosław Jóźwiak / Agencja Wyborcza.pl

Wydarzenie weekendu

Rozmawiaj, dyskutuj i obserwuj autora na Twitterze

Marcin Najman w końcu wygrał walkę w MMA! Podczas gali w Częstochowie pokonał po 50 sekundach walki Michala Dobiasa, któremu zastosował ?duszenie gilotynowe?. Sędzia nie miał wyboru i przerwał pojedynek. To pierwsza wygrana Najmana w czwartym pojedynku w MMA. Wcześniej przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, Przemysławem Saletą i Robertem Burneiką.

Młody bramkarz Realu Młody bramkarz Realu youtube.com

Bohater weekendu

Bohaterami zostali młodzi piłkarze Realu Madryt, którzy ze zrozumieniem przyjęli olbrzymią wpadkę ich bramkarza, syna słynnego Santiago Canizaresa. Po jego błędzie, nie mieli do niego pretensji i starali się pocieszyć załamanego młodego golkipera.

Chorągiewki wskazujące siłę wiatru pozostawały w nieustannym ruchu i mimo jakichkolwiek perspektyw na poprawę pogody, zawody zostały przełożone dopiero po trzech godzinach. Chorągiewki wskazujące siłę wiatru pozostawały w nieustannym ruchu i mimo jakichkolwiek perspektyw na poprawę pogody, zawody zostały przełożone dopiero po trzech godzinach. MICHAEL DALDER / REUTERS / REUTERS

Antybohater weekendu

Śnieg, wiatr i organizatorzy konkursu w Oberstdorfie z Walterem Hoferem na czele. Pierwszy konkurs w Oberstdorfie miał rozpocząć się o 16:30, ale z powodu warunków, pierwszy skok został oddany dopiero 2 godziny później. Mimo, że wszyscy wiedzieli jak to się skończy (a właściwie nie skończy), to organizatorzy na siłę próbowali zawody rozegrać. Głównie z powodów transmisji telewizyjnych i wykupionych bloków reklamowych. Ostatecznie skoczyło 11 skoczków, a konkurs przełożono na poniedziałek na 17:30.

Ptak w Obersdorfie Ptak w Obersdorfie screen

Zdjęcie weekendu

Przedłużanie konkursu w Oberstdorfie było absurdalne. Świetnie zoobrazował to jeden moment, gdy realizator transmisji pokazał ptaka, który sam miał olbrzymie trudności z lotem w tym wietrze i śniegu. To doskonale podsumowuje całe niedzielne zawody.

Dyskusja o skokach Dyskusja o skokach twitter.com

Tweet weekendu

Wielkie zamieszanie z pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i kolejne opóźnienia spowodowały wysyp żartów na twitterze. Tutaj Rafał Stec odpowiedział na tweeta Roberta Błońskiego.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak PETER DEJONG/AP

Cytat weekendu

?Doszedłem do porozumienia z angielskim klubem, jednak ze swojego doświadczenia wiem, że zmienię dopiero klub, jak obie strony złożą podpis na umowie, dlatego poinformuję o detalach poźniej? - tak na swoim twitterze napisał pomocnik Sevilli i reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak. Wprowadził w tym dużo zamieszania. Wiele mediów podchwyciło informację i przekazało ją dalej zupełnie poważnie. I to był błąd. W niedzielę w Hiszpanii obchodziło się Dzień Niewiniątek, odpowiednik polskiego Prima Aprilis.

Wideo weekendu

Niedziela niespodzianek w Premier League. Punkty straciła Chelsea, która zremisowała z Southampton, zremisował bezbramkowo też Manchester United z Tottenhamem oraz City z Burnley (2:2). Ci ostatni stracili punkty, mimo że prowadzili 2:0. Na osłodę pozostaje im piękny gol strzelony przez Fernandinho.

Kibice bardzo długo wierzyli, że pogoda wreszcie się odmieni i będą mogli podziwiać na skoczni najlepszych skoczków świata. Dostali jednak tylko wiatr, śnieg i jedenaście, bardzo ryzykownych skoków. Kibice bardzo długo wierzyli, że pogoda wreszcie się odmieni i będą mogli podziwiać na skoczni najlepszych skoczków świata. Dostali jednak tylko wiatr, śnieg i jedenaście, bardzo ryzykownych skoków. Matthias Schrader (AP Photo/Matthias Schrader)

Liczba weekendu

24,5 tys. - tylu widzów spędziło pod skocznią w Oberstdorfie, aby zobaczyć 11 skoczków przedzierających się przez śnieg. A można było odwołać wcześniej i nie łudzić ludzi, że cokolwiek się odbędzie...

Więcej o: