World Grand Prix. Polskie siatkarki w fatalnym stylu przegrały z Japonią

Reprezentacja Japonii nie dała najmniejszych szans Polsce w ostatnim meczu płockiego turnieju World Grand Prix siatkarek. Grająca dobrze tylko w drugim secie nasza drużyna przegrała 0:3 (19:25, 24:26, 15:25) i zakończyła imprezę z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami.

Japonki od początku miały wyraźną przewagę, ich ataki były bardziej precyzyjne, a na dodatek w polskiej drużynie szwankowało przyjęcie. Wynik starały się "trzymać" Katarzyna Skowrońska-Dolata i Karolina Różycka, jednak dobra gra tych dwóch zawodniczek nie pozwoliła na nawiązanie równorzędnej walki w całym spotkaniu.

Po pierwszym secie przegranym bez walki nadzieję dał drugi, w którym Polki prowadziły od stanu 9:8. W końcowej fazie seta nasze siatkarki straciły jednak 3-punktową przewagę i ostatecznie przegrały 24:26. Ostatni set to już egzekucja w wykonaniu Japonek, które konsekwentną grą rozbiły naszą drużynę 25:15.

W innym meczu Niemcy pokonały Kazachstan 3:0, który z trzema porażkami zajął ostatnie miejsce w grupie. Polki wygrały z tą drużyną w piątek 3:1, jednak porażka 0:3 z Niemcami dała naszej drużynie ostatecznie trzecie miejsce.

W następny weekend (16-18 sierpnia) Polki zagrają w trzeciej edycji World Grand Prix w Chinach. Tam ich rywalkami będą Chiny, Serbia i Argentyna.

Tabela turnieju WGP w Płocku:

Więcej o: