Michał Winiarski trenerem, Łukasz Kozub na rozegraniu - kolejne zmiany w Treflu Gdańsk

Po zajęciu 9. miejsca w sezonie 2018/2019 Trefl Gdańsk czekały zmiany. Trenerem został Michał Winiarski, a na rozegranie przyszedł Łukasz Kozub z Asseco Resovii Rzeszów.

Michał Winiarski przez ostatnie lata był drugim trenerem PGE Skry Bełchatów u boku Roberto Piazzy. Po tym, jak ogłoszono, że Andrea Anastasi nie zostanie w Treflu Gdańsk na kolejne rozgrywki, dość szybko w mediach pojawiła się informacja o tym, że były przyjmujący polskiej kadry i mistrz świata 2014 przejmie zespół. Tak się też stało i trener szybko zaczął kompletowanie nowej drużyny.

Operować będzie młodym składem, bowiem w gronie jego siatkarzy na rozegraniu znaleźli się Marcin Janusz oraz Łukasz Kozub. - Bardzo chciałem pozyskać Łukasza do drużyny, ponieważ jest to zawodnik, który już od kilku lat występuje w PlusLidze, ma za sobą regularne i dobre występy w MKS-ie Będzin. Podoba mi się jego gra, ponieważ widać, że ma naturalny talent do bycia rozgrywającym, dużo widzi na boisku i potrafi dostosować rozegranie do aktualnej sytuacji – mówi Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk. – Za jego wyborem przemawiały także sukcesy odniesione w reprezentacji Polski w kategoriach kadetów i juniorów. Myślę, że jest to zawodnik, który przy ciężkiej pracy może bardzo dużo zyskać i zrobić duży krok do przodu w siatkówce seniorskiej. W Treflu Gdańsk rywalizacja na tej pozycji zapowiada się bardzo ciekawie – dodaje szkoleniowiec.

W drużynie z Gdańska zostali również Kevin Sasak, Szymon Jakubiszak, Fabian Majcherski, Bartłomiej Mordyl, Wojciech Grzyb, Ruben Schott i Maciej Olenderek. Odeszli między innymi Piotr Nowakowski, Michał Kozłowski, Patryk Niemiec i trener Anastasi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA