Robert Lewandowski wkurzony na skład reprezentacji Polski i decyzję Brzęczka! "Bardzo dobre źródło"

Jerzy Brzeczek zdecydował, że w obronie zagra Tomasz Kędziora, a nie Maciej Rybus. Decyzja miała nie spodobać się Robertowi Lewandowskiemu, o czym informował Tomasz Smokowski w czasie studia Polsatu Sport.

- Z bardzo, ale to bardzo dobrego źródła wiemy, że Lewandowski był wkurzony, że nie gra Rybus - powiedział Tomasz Smokowski w czasie studia Polsatu Sport przed meczem Polski z Izraelem.

Zobacz wideo

Jerzy Brzęczek zdecydował, że Krzysztof Piątek wystąpi tym razem od pierwszej minuty. Napastnik strzelił w tych eliminacjach już dwie bramki, ale do tej pory strzelał wchodząc na boisko w roli jokera. Interesująca jest również obsada defensywy. Awizowany do składu był Maciej Rybus, ale Brzęczek postawił na bezpieczniejszy wariant z Bereszyńskim na lewej obronie i Kędziorą na prawym boku defensywy.

 - Wiadomo, że Rybus ma najlepsze dośrodkowanie z tej lewej strony w kadrze - dodał Tomasz Smokowski. Decyzja Brzęczka miała nie spowodować się Robertowi Lewandowskiemu, o czym poinformował dziennikarz Polsatu. 

- Wygrał jednak pragmatyzm. Odnieśliśmy zwycięstwa w trzech meczach, a linia obrony funkcjonuje bardzo dobrze, więc nie chcieliśmy niczego w tej formacji zmieniać - wytłumaczył się Brzeczek na antenie TVP Sport.

Biało-czerwoni wystąpią w specjalnych koszulkach przygotowanych specjalnie na obchody 100-lecia PZPN2. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski pokazał na Twitterze stroje, w których reprezentacja Polski zagra z Izraelem w meczu eliminacji Euro 2020. Początek o 20:45, relacja w Sport.pl

Skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną:

Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek8, Bereszyński- Klich, Krychowiak - Zieliński, Grosicki - Lewandowski, Piątek.

Więcej o: