Robert Lewandowski wyrównał rekord występów w kadrze!

Robert Lewandowski został wybrany do składu i rozegra swój 106. mecz w reprezentacji Polski. Polak został więc współrekordzistą pod względem liczby występów w kadrze. Napastnik ma tyle samo meczów, co kontuzjowany obecnie Jakub Błaszczykowski.

Jerzy Brzęczek zdecydował, że Robert Lewandowski wystąpi od pierwszej minuty poniedziałkowego meczu z Izraelem, a to oznacza, że Lewandowski notuje swój 106. mecz w kadrze narodowej. Oznacza to, że Lewandowski wyrównuje liczbę występów Jakuba Błaszczykowskiego, który także ma 106 występów w reprezentacji. 

Zobacz wideo

Błaszczykowski nie mógł zagrać w czerwcowych meczach kadry ze względu na konieczność operacji kości śródstopia. Kuba w reprezentacji występuje od 2006 roku, po raz pierwszy został powołany przez Pawła Janasa. Lewandowski w reprezentacji Polski zadebiutował 10 września 2008 w meczu eliminacji mistrzostw Świata z San Marino (2:0), strzelając jednocześnie swojego pierwszego gola.

W sumie ma na koncie 56 bramek w narodowej kadrze. Niestety, w ostatnich 10 meczach Lewandowski zdobył tylko jedną bramkę 

Grał u wszystkich selekcjonerów od tego czasu. Gdyby nie liczne kontuzje, miałby zdecydowanie więcej występów w biało-czerwonych barwach. Z powodu urazów stracił między innymi finały mistrzostw świata 2006 w Niemczech, Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz cały 2014 rok, gdy leczył zerwane więzadła krzyżowe w kolanie.

Więcej o: