Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski wyrównał rekord występów w kadrze!

Robert Lewandowski został wybrany do składu i rozegra swój 106. mecz w reprezentacji Polski. Polak został więc współrekordzistą pod względem liczby występów w kadrze. Napastnik ma tyle samo meczów, co kontuzjowany obecnie Jakub Błaszczykowski.

Jerzy Brzęczek zdecydował, że Robert Lewandowski wystąpi od pierwszej minuty poniedziałkowego meczu z Izraelem, a to oznacza, że Lewandowski notuje swój 106. mecz w kadrze narodowej. Oznacza to, że Lewandowski wyrównuje liczbę występów Jakuba Błaszczykowskiego, który także ma 106 występów w reprezentacji. 

Zobacz wideo

Błaszczykowski nie mógł zagrać w czerwcowych meczach kadry ze względu na konieczność operacji kości śródstopia. Kuba w reprezentacji występuje od 2006 roku, po raz pierwszy został powołany przez Pawła Janasa. Lewandowski w reprezentacji Polski zadebiutował 10 września 2008 w meczu eliminacji mistrzostw Świata z San Marino (2:0), strzelając jednocześnie swojego pierwszego gola.

W sumie ma na koncie 56 bramek w narodowej kadrze. Niestety, w ostatnich 10 meczach Lewandowski zdobył tylko jedną bramkę 

Grał u wszystkich selekcjonerów od tego czasu. Gdyby nie liczne kontuzje, miałby zdecydowanie więcej występów w biało-czerwonych barwach. Z powodu urazów stracił między innymi finały mistrzostw świata 2006 w Niemczech, Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz cały 2014 rok, gdy leczył zerwane więzadła krzyżowe w kolanie.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (7)
Robert Lewandowski wyrównał rekord występów w kadrze!
Zaloguj się
 • jugger

  Oceniono 10 razy 10

  Czy druga część tekstu też dotyczy Lewandowskiego?

 • kontra.punkt

  Oceniono 7 razy 3

  Do skuteczności Włodka L. trochę mu brakuje, nie mówiąc już że do Ernesta W.

 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 2

  Piątek strzela, a redakcja w popłochu zayebuye stronę najlepszą ,wg. niej oczywiście, 9-ką świata. To najlepiej pokazuje, kto was, lokaje, sponsoruje.

 • bogmmar

  Oceniono 4 razy 2

  Gazeto, ale wy jesteście słabi.

 • dj001

  0

  a ten ostatni akapit to o kim? Płynne przechodzenie z Kuby na Lewego tak że dzieciaki to czytające już są skołowane i nie wiedzą kto nie pojechał z Janasem w 2006 i maił kontuzje w 2014. Lewy? Nieee, Kuba oczywiscie ale to już autor zapomniał dodać. Słabe to

 • segregator-a5

  Oceniono 2 razy 0

  Majchrzak zasuwa z Lewym jak na taśmie produkcyjnej. Na okoliczność wizyty w kraju jakiś gadżet dla redaktora firma kurierska przywiezie. Czekaj na telefon, Majchrzak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX