Kwalifikacje olimpijskie Paryż 2024. Kiedy grają siatkarze? Fatalne wieści dla kibiców

W 2008 roku w Pekinie ostatni raz polscy kibice mogli oglądać na igrzyskach olimpijskich zarówno żeńską, jak i męską reprezentację siatkówka. Na przyszłoroczną imprezę w Paryżu po kwalifikacjach olimpijskich pewny awans mają już Biało-Czerwone, do których w najbliższym czasie będą chcieli dołączyć ich koledzy. Kwalifikacja olimpijskie IO Paryż 2024. Kiedy grają siatkarze? Terminarz, transmisja TV za darmo

Polskie siatkarki w minioną niedzielę zagwarantowały sobie wyjazd na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wcześniej siatkarki zdobyły brązowy medal Ligi Narodów oraz odpadły w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Z kolei polscy siatkarze wygrali Ligę Narodów, wygrali mistrzostwa Europy, a teraz będą chcieli skompletować hat-tricka i wywalczyć bezpośredni awans na najważniejszą imprezę czterolecia. 

Zobacz wideo Polskie siatkarki z historycznym awansem. Ograły dwie potęgi i spełniły marzenie o powrocie na igrzyska

Kwalifikacje olimpijskie. Kiedy grają siatkarze?

W ostatni czwartek zawodnicy Nikoli Grbicia wrócili do treningów w Spale po świętowaniu złotego medalu mistrzostw Europy. W tym tygodniu wylecą do Chin, gdzie wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Tam w dniach 30 września - 8 października zmierzą się z siedmioma drużynami - Belgią, Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami - w eliminacjach olimpijskich.

Tak jak w przypadku turniejów kwalifikacyjnych pań, tak i u panów symboliczny bilet do Paryża wywalczą dwie najlepsze drużyny. O miejscu w tabeli w przypadku identycznej liczby punktów decydować będzie liczba zwycięstw, bilans setów, małych punktów i bilans meczów bezpośrednich.

Chociaż trzeba docenić klasę rywali, to trzeba podkreślić, że Polacy są murowanymi faworytami do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. A już w samym Paryżu chcieliby przełamać trwającą od 2004 roku "klątwę" ćwierćfinału, na którym za każdym razem kończyli zmagania. Jedyny medal, i to złoty, polscy siatkarze na igrzyskach olimpijskich zdobyli w 1976 roku w Montrealu, gdy 3:2 pokonali w finale Związek Radziecki.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kwalifikacje olimpijskie. IO Paryż 2024. Polscy siatkarze. Terminarz

Niestety turniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w Chinach i mecze Polaków będą w godzinach porannych czasu polskiego. Pocieszeniem może być fakt, że aż cztery z siedmiu spotkań odbędą się w weekendy. 

  • Polska - Belgia sobota 30 września o 10:00,
  • Polska - Bułgaria niedziela 1 października o 10:00,
  • Polska - Kanada wtorek 3 października o 10:00,
  • Polska - Meksyk środa 4 października o 10:00,
  • Polska - Argentyna piątek 6 października o 10:00,
  • Polska - Holandia sobota 7 października o 10:00,
  • Polska - Chiny niedziela 8 października o 13:30.

Eliminacje olimpijskie. Gdzie oglądać polskich siatkarzy? Transmisja TV za darmo

Transmisje meczów z turnieju kwalifikacyjnego w Chinach z udziałem polskich siatkarzy przeprowadzą stacje TVP Sport i Polsat Sport. Za darmo mecze będzie można oglądać w internecie na stronie sport.tvp.pl oraz aplikacji Polsat Box Go. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: