Dwukrotny mistrz świata skazany. "Myślałem, że ma 15 lat. Nie jestem zwierzęciem"

Dwukrotny zdobywca tytułu mistrzów świata z reprezentacją Francji w piłce ręcznej, Bruno Martini przyznał się do wykorzystywania seksualnie nieletniego chłopca. - Nie jestem zwierzęciem. Myślałem, że ma 15 lat - mówił w swojej obronie były prezes Francuskiej Federacji Piłki Ręcznej (LNH).

W ostatnich dniach informowaliśmy, że były piłkarz ręczny Bruno Martini został oskarżony o pedofilię i posiadanie pornografii dziecięcej. Mężczyzna na początku tego tygodnia trafił do aresztu, a później stawił się przed sądem. 52-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa i będzie musiał odsiedzieć rok w więzieniu. Pierwotnie groziła mu kara pięciu lat pozbawienia wolności, jednak do tej pory miał czystą kartotekę. Dodatkowo Martini zaakceptował karę grzywny w wysokości 2,5 tys. euro.

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Bruno Martini tłumaczy się z molestowania chłopca. "Myślałem, że ma 15 lat"

Śledztwo przeciwko Martiniemu rozpoczęło się latem 2020 roku, kiedy 13-letni wówczas chłopiec oskarżył go o wykorzystywanie seksualne. W obecności matki chłopiec złożył skargę na osobę, która używała w internecie pseudonimu "Tatuś". Mężczyzna rzekomo miał otrzymać od chłopca serię zdjęć i filmów o treści seksualnej na Snapchacie, po czym zaprosił nieletniego na osobiste spotkanie. Francuz zaproponował, że zapłaci za taksówkę i nocleg chłopca, jednak chłopiec w ostatniej chwili się wycofał.

Prokuratura prowadząca sprawę udowodniła, że podejrzanym jest Martini. Jak poinformowało Franceinfo, mężczyzna przyznał się do zarzutów, argumentując, że nie wiedział o wieku dziecka. - Myślałem, że ma 15 lat. Nie sądziłem, że może wyglądać tak młodo. To mnie nie usprawiedliwia, ale nie jestem zwierzęciem - zakomunikował.

Tłumaczenie byłego reprezentanta Francji ma związek z tym, że we Francji w wieku 15 lat można wyrazić zgodę na stosunki seksualne. Wydaje się jednak, że nie będzie to okoliczność łagodząca dla mężczyzny.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Martini był prezesem Francuskiej Federacji Piłki Ręcznej od listopada 2021 roku. Tuż przed wydaniem wyroku liderzy NHL wezwali Martiniego na rozmowę, podczas której zmusili go do rezygnacji ze stanowiska. Mężczyzna kilka dni temu oficjalnie przestał pełnić dotychczasową funkcję.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.