Prezes Vive szaleje na rynku. Szósty transfer! Nie ma drugiej takiej drużyny w europejskiej czołówce

Bertus Servaas, prezes najlepszej polskiej drużyny piłki ręcznej - Łomży Vive Kielce nie zatrzymuje się na rynku transferowym. Ogłosił już szósty transfer na rozpoczęcie sezonu 2022/2023.

- Miło mi poinformować, że po długich negocjacjach doszliśmy do porozumienia z jednym z najbardziej utalentowanych Serbów - Stefanem Dodiciem. Podpisał kontrakt na cztery lata od 2022 roku. Życzymy mu powodzenia w Łomża Vive Kielce - napisał Bertus Servaas na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

screen z Instagrama Elisabeth Hammerstad - https://www.instagram.com/elisabethhammerstad/?hl=pl Norweżki dopięły swego. Jest zmiana w przepisach. Koniec z seksizmem

Kłopot bogactwa w Vive

Stefan Dodić to jeden z najbardziej utalentowanych środkowych rozgrywających świata. Ma 18 lat, a grał już w Metalurgu Skopje w Lidze Mistrzów, Lidze Europejskiej i Lidze SEHA. Był również powoływany do pierwszej reprezentacji Serbii. 

Stefan Dodić jest szóstym transferem Łomży Vive Kielce przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Wcześniej umowy z najlepszą polską drużyną piłki ręcznej podpisali jeden z najlepszych leworęcznych świata - Francuz Nedim Remili, jego rodak, prawoskrzydłowy Benoit Kounkoud (obaj przyjdą z PSG), słoweński środkowy rozgrywający Stas Skube (Mieszkow Brześć) oraz dwaj lewi rozgrywający: Szwed Elliot Stenmalm (Redbergslids IK) oraz Chorwat Halil Jaganjac (RK Nexe). Nie ma drugiej takiej drużyny, która jest w europejskiej czołówce, która dokonałaby aż tyle transferów przed sezonem 2022/2023.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Wydaje się, że Dodić w pierwszym sezonie w Kielcach może zostać wypożyczony do innego klubu. Na środku rozegrania jest bowiem kłopot bogactwa. Na tej pozycji mogą grać Stas Skube, Daniel Dujszebajew, Haukur Thrastarson oraz Michał Olejniczak. Wątpliwe bowiem, by w Kielcach został doświadczony, 33-letni Chorwat, ale będący obecnie w świetnej formie - Igor Karacić. Kończy mu się umowa i raczej nie zostanie przedłużona. Podobnie jak Dodić na wypożyczenie do innego klubu trafi Thrastarson.

W kieleckim klubie nie zostanie też Branko Vujović. Mimo bardzo dobrego sezonu, nie miałby dużo szans gry, bo do Kielc przyjdzie znakomity leworęczny francuski rozgrywający Nedim Remili. Czarnogórzec albo odejdzie z klubu, albo zostanie wypożyczony na kilka sezonów.

Talant Dujszebajew będzie miał w przyszłym sezonie niesamowite pole manewru również na lewym rozegraniu. Będą tam grać bowiem Szymon Sićko, Elliot Stenmalm oraz Halil Jaganjac. W Łomży Vive jest również inny lewy rozgrywający Tomasz Gębala, ale on ze względu na problemami z kolanami, będzie u kieleckiego szkoleniowca filarem defensywy. Podobnie było kiedyś w przypadku Piotra Chrapkowskiego (obecnie gra w zespole lidera Bundesligi - Magdeburgu), innego byłego zawodnika Orlen Wisły, który przychodził jako gwiazda ofensywy płockiej drużyny, a stał się w Kielcach graczem od zadań defensywnych.

Gdyby trenerowi Dujszebajewowi było mało lewych rozgrywających, to kończy się wypożyczenie Doruka Pehlivana z Łomży Vive do niemieckiego Minden. Powrót reprezentanta Turcji na sezon 2022/2023 do Kielc, przy tak olbrzymie konkurencji, jest jednak nierealny.

Piękny gol Szymona Sićki w Lidze Mistrzów Cudowna bramka zawodnika Vive! Drugi najładniejszy gol kolejki Ligi Mistrzów [WIDEO]

Przypomnijmy jeszcze, że od sezonu 2023/2024 do drużyny Dujszebajewa dołączy również lewy rozgrywający Hassan Kaddah. Będzie on pierwszym Egipcjaninem w historii kieleckiego klubu i drugim, po leworęcznym rozgrywającym - Nigeryjczyku Faruku Yusufie, zawodnikiem z Afryki.

Więcej o: