Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Rivaldo podpisał kontrakt z angolskim klubem

W sobotę były najlepszy piłkarz świata Rivaldo podpisał roczny kontrakt z angolskim klubem Kabuscorpem. Ostatni grał w lidze brazylijskiej.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

- To będzie dla mnie nowe doświadczenie. Jestem tutaj szczęśliwy tak jak w każdym innym miejscu w którym grałem. Będę nosić koszulkę Kabuscorpu z dumą. Mam nadzieję, że nie zawiodę nadziei jakie ze mną są tutaj wiązane - powiedział 39-letni Brazylijczyk.

Rivaldo przyznał, że wcześniej o piłce angolskiej nie wiedział nic. Zmieniło się to w momencie negocjacji: - Od początku negocjacji zacząłem poznawać tę ligę, wszystko mi tłumaczono. Teraz wiem, że wcale nie będzie tam tak łatwo - dodał były mistrz świata.

- Nasz klub ciągle się rozwija i pozyskanie Rivaldo pozwoli nam budować własną markę. Naszym celem jest poprawienie wyniku z zeszłego sezonu - powiedział prezydent Kabuscorpu Kangamba Benedict.

Kabuscorp w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w lidze angolskiej.

Rivaldo był wybrany najlepszym piłkarzem świata w 1999 roku, został mistrzem świata z 2002 roku i zwycięzcą Ligi Mistrzów w 2003 roku z Milanem. Ostatnio był piłkarzem brazylijskiego Mogi Mirim EC z którego został wypożyczony do Sao Paolo. Wcześniej grał jeszcze w uzbeckim Bunyodkor Taszkent. Najlepsze lata swojej kariery spędził jednak w FC Barcelonie i AC Milanie.

Barcelona drużyną wszech czasów? Ma konkurencję

Więcej o: