Wielka klasa Mbappe. Tak świętował zdobycie gola [WIDEO]

Kylian Mbappe, znakomity napastnik reprezentacji Francji i PSG, pokazał wsparcie dla swojego kolegi z klubu - Sergio Rico, który uległ poważnemu wypadkowi.

Piłkarze PSG już tydzień temu zapewnili sobie drugie z rzędu, a jedenaste w historii klubu mistrzostwo Francji. Dzięki temu są samodzielnym liderem pod względem największej ilości mistrzowskich tytułów (dotychczas mieli po dziesięć z AS Saint-Etienne).

Wielka klasa Kyliana Mbappe. Tak świętował zdobycie gola

PSG w ostatniej kolejce znów jednak rozczarował swoich kibiców. W Paryżu sensacyjnie przegrał z nie walczącym o nic, ósmym zespołem ligi - Clermont 2:3 (2:2). Gospodarze po zaledwie 21. minutach prowadzili już 2:0. Najpierw w 16. minucie trafił Sergio Ramos, a pięć minut później wynik podwyższył Kylian Mbappe.

Francuski napastnik po strzelonym golu pokazał klasę. Mbappe świętował zdobycie bramki w niecodzienny sposób. Robił to, trzymając w rękach w górze koszulkę z nazwiskiem Sergio Rico. Tym samym pokazał wsparcie dla rezerwowego bramkarza PSG, który od ubiegłego tygodnia przebywa w szpitalu, po poważnym wypadku.

29-letni hiszpański piłkarz podczas jazdy konnej spadł z siodła, co doprowadziło do wielu obrażeń głowy i kręgów szyjnych. Kilka dni temu hiszpańskie media pisały, że stan Rico jest stabilny, jednak "bez znaczących zmian".

Sergio Rico jest rezerwowym bramkarzem w PSG. W tym sezonie nie wystąpił ani minuty, gdyż cały sezon rozegrał Gianluigi Donnarumma. W przeszłości Hiszpan występował w Sevilli, Fulham czy Mallorce. Zawodnikiem klubu z Paryża jest od 2022 roku.

Zawodnicy PSG w tym sezonie w Ligue1 zdobyli 85 punktów, zaledwie jeden więcej od drugiej drużyny tabeli - RC Lens. Klub z Paryża i tak jest bardzo rozczarowany, bo odkąd budowany jest za olbrzymie pieniądze (2011 rok), nie zdobył Ligi Mistrzów. Teraz odpadł w 1/8 finału w dwumeczu z Bayernem Monachium.