Karol Linetty oceniony za mecz z Milanem. Wyłączył z gry jednego piłkarza

Torino przegrało we wtorek z Milanem 0:1 w spotkaniu 10. kolejki Serie A. Przez 54. minuty na boisku przebywał Karol Linetty, który zaliczył solidny występ i został dobrze oceniony przez włoskie media.

We wtorek rozpoczęła się 10. kolejka Serie A. Tego dnia na San Siro w Mediolanie AC Milan podejmował Torino z Karolem Linettym w składzie. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 1:0, dzięki bramce zdobytej w 14. minucie przez niezawodnego Oliviera Giroud. Pomimo tego nie można powiedzieć, że goście byli bez szans w tym spotkaniu. W drugiej połowie mieli bardzo dużo okazji do zdobycia bramki wyrównującej, ponieważ Milan spuścił z tonu. Zabrakło jednak skuteczności.

Zobacz wideo Eric Abidal pod wrażeniem Polaka. "On może być, tak jak Lewandowski, przykładem dla młodych piłkarzy"

Po tym spotkaniu Milan awansował na pozycję lidera tabeli Serie A i pozostanie na nim przynajmniej do czwartku, kiedy to Napoli zmierzy się z Bologną. Torino natomiast w dalszym ciągu pozostaje na odległym 13. miejscu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dyrektor Milanu zaatakował agentów. Dyrektor Milanu zaatakował agentów. "Dla nich pandemia nie istnieje"

Solidne oceny Karola Linettego. "Za mało"

Karol Linetty spędził we wtorek na boisku 54. minuty. Polak zaliczył bardzo solidny występ. Kilkukrotnie dobrze próbował rozgrywać piłkę w ofensywie i pomagał stworzyć zagrożenie pod bramką Tatarusanu. Jego postawę dobrze oceniły także włoskie media. - Biegał i dzielił się piłką między atakiem i pomocą. Udało mu się powstrzymać Sandro Tonaliego w kreowaniu sytuacji. Zwrócił na siebie uwagę Pierre Kalulu. Tym samym tworzył przestrzeń dla Wilfried Singo do ataków na bramkę rywala - napisali dziennikarze "La Gazetta dello Sport", którzy ocenili występ 26-latka na "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali. 

Piotr Zieliński na witrynie sklepiku Napoli Polacy kłócą się o Zielińskiego jak o politykę. A Neapol jest jednomyślny

Ocenę 5,5 natomiast Linetty otrzymał od portalu klubowego Toronews.it. Tak samo postawę Polaka na San Siro ocenił również portal Sportmediaset.it. - Świetne, ale niewykorzystane dogranie przez Belottiego i nic więcej. Za mało by zasłużyć na wyższą ocenę - tłumaczyli dziennikarze. 

Więcej o: