Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek nie odejdzie z Genoi. "Styczniowy rynek, to rynek iluzji"

Krzysztof Piątek zimą nie zmieni klubu. Polski napastnik, którym interesuje się wiele topowych europejskich zespołów, ma zostać w Genoi przynajmniej do końca sezonu.
Zobacz wideo

- W styczniu rynek transferowy jest mało praktyczny. W styczniu to rynek iluzji. Christian Kouame, Krzysztof Piątek czy Cristian Romero zostaną u nas, choć cieszą się dużym zainteresowaniem - przyznał Giortgio Perinetti, dyrektor generalny genueńskiego klubu w rozmowie z "Radio Sportiva".

Piątek w tym sezonie imponuje formą. W 20 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił już dla Genoi 19 goli. Jego niesamowita dyspozycja sprawiła, że zajmuje on pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A, wyprzedzając m.in. Cristiano Ronaldo.

W klubie z Ligurii wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że Piątka sprzedać i tak trzeba będzie, przynajmniej wtedy, gdy utrzyma on obecną formę. Szefowie Genoi liczą jednak na to, że zrobią to dopiero latem. W dodatku, za piłkarza, który kosztował ich 4,5 mln euro, chcą otrzymać przynajmniej 30 mln

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%