Piłkarze FC Barcelony polecieli na tournee klasą biznes, a piłkarki klasą ekonomiczną

Piłkarze i piłkarki FC Barcelony udali się na pierwsze wspólne tournee. Oburzenie wśród fanów wywołał fakt, że męski zespół poleciał klasą biznesową, a żeński jedynie ekonomiczną.

FC Barcelona pochwaliła się wideo, na którym widać, że męski i żeński zespół mistrzów Hiszpanii razem poleciał na tournee do USA. Z czasem pojawiły się również zdjęcia piłkarzy z pokładu samolotu, na którym nie było widać kobiecej drużyny. Piłkarki FC Barcelony również umieszczały posty na Instagramie z pokładu samolotu, na których było widać, że lecą klasą ekonomiczną.

Fani byli oburzeni działaniem klubu i pytali się dlaczego męski zespół, składający się obecnie głównie z zawodników, niebędących podstawowymi piłkarzami w drużynie Ernesto Valverde (największe gwiazdy odpoczywają jeszcze po mistrzostwach świata), jest lepiej traktowany niż zespół kobiet.

FC BarcelonaFC Barcelona barcelona.com

>>> FC Barcelona szuka wzmocnień w środku pola. Dani Parejo na celowniku Blaugrany

W obronę klub wzięły same zawodniczki. Alexia Putellas w rozmowie z "El Mundo Deportivo" powiedziała, że zespół kobiet został bardzo późno zaproszony na tournee i klub organizował wylot praktycznie na ostatnią chwilę.

>>> AS Roma pozwie Barcelonę za transfer Malcoma?

Sama FC Barcelona potwierdziła słowa zawodniczki, informując jednocześnie, że zabrakło miejsc dla pań w klasie biznes. W takim wypadku, aby komfort lotu piłkarek został zwiększony (mimo klasy ekonomicznej), każda zawodniczka miała wykupione przez klub 2-3 miejsca.

>>> Lionel Messi w Interze Mediolan? Zanetti: "To jakieś szaleństwo"

Męski i kobiecy zespół "Dumy Katalonii" udał się na wspólne tournee do USA. Drużyny mają przebywać w Portland, gdzie będą wspólnie trenować i przygotowywać się do nowego sezonu.

Więcej o: