"Lewandowski to mój największy żal. Do dziś żałuję". Nieudany transfer

Jeszcze za czasów gry w Zniczu Pruszków Robert Lewandowski rozmawiał z przedstawicielami Palermo. Ostatecznie z transferu nic nie wyszło, czego nie może odżałować ówczesny dyrektor sportowy włoskiego klubu Walter Sabatini. - To mój największy żal na rynku transferowym - przyznał Włoch w rozmowie z dziennikiem "Tuttosport".

Od kilku lat Robert Lewandowski utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych piłkarzy na świecie. Polak bije kolejne rekordy i to nawet te, które wydawały się do niedawna być nie do pobicia. Gdyby nie wyjątkowo kontrowersyjna decyzja redakcji "France Football" o odwołaniu plebiscytu Złotej Piłki w 2020 roku, miałby również na swoim koncie to najważniejsze trofeum w świecie piłki nożnej.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE [START O 20.00]

Włoski klub starał się o Lewandowskiego. "To mój największy żal"

Na szerokie wody na krajowym podwórku Lewandowski wypłynął natomiast w barwach pierwszoligowego Znicza Pruszków. To właśnie z tego klubu napastnik został wykupiony przez Lecha Poznań, a następnie ze stolicy Wielkopolski trafił do Borussii Dortmund. Dalsza część tej historii jest już doskonale znana.

Lewandowski doceniony w Niemczech. Ponownie był najlepszyUli Hoeness o planach Bayernu ws. Lewandowskiego. "Upadliby na głowę"

Jeszcze w czasach gry w Pruszkowie natomiast mało kto podejrzewał, że Robert Lewandowski za kilkanaście lat może być faworytem do sięgnięcia po Złotą Piłkę. Znajdowali się jednak tacy, którzy zauważyli jego nieprzeciętne umiejętności i próbowali go wyciągnąć z pierwszoligowych boisk. Miało to miejsce w 2008 roku. - Ja pracowałem w Palermo, a on grał w polskim klubie z drugiej ligi. Opowiedział mi o nim agent Sergio Berti. Spodobał mi się i próbowałem go namówić na transfer - przyznał ówczesny dyrektor sportowy włoskiego klubu Palermo Walter Sabatini w rozmowie z "Tuttosport". 

Jasmin Burić ponownie w Polsce? Bośniak o krok od nowego klubuOficjalnie: Jasmin Burić wraca do ekstraklasy

- Robert powiedział nam jednak, że wolałby spędzić kolejny rok w Polsce, aby mieć ciągłość grania. Do dziś żałuję, że na tej wiadomości sprawa się zatrzymała. Żałuję, że nie poleciałem do jego domu, aby osobiście go przekonać. Lewandowski to niezwykły napastnik - żałował Sabatini. - To mój największy żal na rynku transferowym - zakończył.

Więcej o: