Premier League. Chelsea wypłaca piłkarzom najwięcej pieniędzy

Zgodnie z najświeższym raportem finansowym The Sun, Chelsea na wypłaty dla swoich piłkarzy rocznie wydaje 172 mln funtów - i to nie licząc wypłat dla t kupionych ostatnio Fernando Torresa i Davida Luiza.

Raport bazuje na danych w okresie od czerwca 2009 do czerwca 2010. Wypłaty piłkarzy w Chelsea wzrosły w tym czasie o 20 mln funtów. Dla porównania, Manchester City wydał na wypłaty dla piłkarzy znacznie mniej, bo 133 mln funtów. Następne w rankingu są kluby z polskimi bramkarzami w składach - Manchester United (132 mln) i Arsenal Londyn (110 mln).

Poziom wypłat na Stamford Bridge wynosi 82 procent od całości obrotu środków wewnątrz klubu - co jest lepszym rezultatem niż np. Manchesteru City (106 procent), ale z kolei poważnie ustępuje ManU (46 procent) i Arsenalowi (49 procent).

W ciągu roku znacznie zwiększyły się też wydatki klubu - z 44 do 71 mln funtów. Władze Chelsea komentując raport zapowiedziały, że przyszły rok ma być bardziej udany niż poprzedni i będzie zgodny z warunkami UEFA, zgodnie z którymi klub ma wydawać nie więcej niż zarabia.

"Londyńczycy" zajmują obecnie dopiero czwarte miejsce w tabeli Premier League w obecnym sezonie, a do lidera Manchesteru United tracą aż 10 punktów.

Pierwsza porażka Manchesteru United w sezonie ?

Więcej o: