Liga brazylijska. Bramkarz-rekordzista strzelił 95. gol w karierze

Najskuteczniejszy bramkarz w historii piłki nożnej Rogerio Ceni strzelił swoją 95. bramkę w karierze. Brazylijczyk występujący w zespole z Sao Paulo wyróżnił się w spotkaniu z Linense, który gospodarze wygrali 3:2. W 85 minucie goalkeeper wykorzystał rzut wolny, bramka z którego dała Sao Paulo zwycięstwo.

Niektóre statystyki podają, ze gol Brazylijczyka był dla niego 97. w karierze, jednak na stronie Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków (IFFHS) Futbolu ostatnia bramka Ceni jest podana jako jego 95. w karierze. na liście najskuteczniejszych bramkarzy. 93 bramkę Rogerio Ceni strzelił 31 grudnia ubiegłego roku, a gol do bramki Linense był jego drugim w 2011 roku.

W meczu z Linense wyróżnił się także kolega z zespołu Ceni, mistrz świata z 2002 roku Rivaldo. Był to jego debiut w nowym klubie. Rivaldo zdobył bramkę w 56. minucie wyrównując stan meczu na 1:1.

W lidze brazylijskiej Sao Paulo dzieli 3. miejsce z Americaną. Obydwa zespoły mają po 12 punktów w 6 meczach. Do lidera klub Ceni traci 4 "oczka".

Poważna kontuzja bramkarza w trakcie świętowania gola ?