Premier League. Wilshere krytykuje sędziego na... Twitterze. Będzie kara?

Nie opadły emocje po sobotnim, dramatycznym spotkaniu pomiędzy Newcastle United a Arsenalem Londyn. Choć Kanonierzy prowadzili w tym spotkaniu 4:0, w ostatnich minutach pozwolili sobie na stratę czterech goli i doprowadzenie do remisu. Jack Wilshere uważa, że wynik spotkania został wypaczony przez niesprawiedliwego sędziego. Gracz nie omieszkał podzielić się swoimi uwagami na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Teraz czeka go kara.

Młody pomocnik Arsenalu skomentował sytuację, w której arbiter ukarał czerwoną kartką Abou Diaby'ego. Według Wilshere'a sędzia postąpił niesprawiedliwie, ponieważ w sytuacji gdy Kevin Nolan z Newcastle ostro faulował Wojciecha Szczęsnego, obyło się bez upomnienia.

Po zakończeniu meczu Wilshere wylał swoją frustrację na... Twitterze. "Należy skończyć z brakiem konsekwencji u sędziów. To zabija futbol. Jeżeli Diaby zasłużył na czerwoną kartkę, to Kevin Nolan również powinien był zostać wyrzucony z boiska, po faulu na naszym bramkarzu! To jakiś dowcip" - ironizuje reprezentant Anglii.

Reakcja Wilshere nie pozostanie bez odpowiedzi ze strony FA. Związek jest wyczulony na wszelką krytykę wobec sędziów. Za wypowiedzi na forum publicznym, grozi sroga kara pieniężna lub zawieszenie na kolejne mecze.

Nolan powinien wylecieć! - grzmi Arsene Wenger ?

Więcej o: