Media: Legenda Chelsea przejmuje klub do końca sezonu

Frank Lampard poprowadzi Chelsea do końca sezonu - informuje David Ornstein, dziennikarz "The Athletic". To oznacza, że jego obecność na Stamford Bridge podczas meczu z Liverpoolem (0:0) nie była przypadkowa. Lampard wraca do Londynu po dwóch latach. Trenera Chelsea w nowym sezonie mamy poznać w przeciągu najbliższych tygodni.

Chelsea będzie miała czwartego trenera w tym sezonie. Po szybkim rozstaniu z Thomasem Tuchelem na początku rozgrywek pracę stracił także Graham Potter. Anglik prowadził drużynę w 31 meczach i uzyskał średnią 1,42 pkt na spotkanie, co oznacza wygranie zaledwie dwunastu meczów. W hitowym starciu z Liverpoolem (0:0) trenerem Chelsea był Bruno Saltor, czyli dotychczasowy asystent Grahama Pottera. Sezon ostatecznie skończy jeszcze inny szkoleniowiec.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Klubowa legenda poprowadzi Chelsea do końca sezonu. Obecność na stadionie nie była przypadkowa

Dziennik "The Sun" informował 5 kwietnia, że Frank Lampard nieprzypadkowo pojawił się na trybunach Stamford Bridge na ligowym meczu Chelsea z Liverpoolem (0:0). Już wtedy dziennikarze informowali, że Anglik może zastąpić Grahama Pottera i poprowadzić londyńczyków do końca sezonu. Warto przypomnieć, że Lampard prowadził Chelsea w latach 2019-2021, uzyskując średnią 1,75 pkt (łącznie prowadził zespół w 84 spotkaniach). Po kilkunastu godzinach doniesienia medialne okazują się prawdziwe.

David Ornstein z "The Athletic" podaje, że Chelsea jest bliska dojścia do porozumienia z Frankiem Lampardem. Umowa ma być ważna wyłącznie do końca sezonu, co oznacza, że 44-latek poprowadzi drużynę w, co najmniej, jedenastu meczach. Lampard ponownie zadebiutuje w roli trenera Chelsea 8 kwietnia, gdy londyńczycy zagrają na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers. Taka decyzja oznacza, że władze Chelsea dadzą sobie czas na znalezienie nowego trenera od początku przyszłego sezonu. 

Zgodnie z doniesieniami "The Athletic", Roberto De Zerbi z Brighton nie jest brany pod uwagę jako nowy trener Chelsea od sezonu 23/24. Klubowe władze będą kontynuować poszukiwanie nowego szkoleniowca w najbliższych tygodniach. Zdecydowanie najczęściej w mediach pisze się o zatrudnieniu Juliana Nagelsmanna czy Luisa Enrique - obaj trenerzy obecnie są bezrobotni.

Frank Lampard będzie miał bardzo ciężkie zadanie w końcówce sezonu. Chelsea będzie rywalizować z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W lidze angielskiej londyńczycy zajmują 11. miejsce z 39 pkt i tracą 11 pkt do czwartego Tottenhamu, zajmujące ostatnie miejsce gwarantujące grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Więcej o: