Kosmiczne żądania Salaha! Tylko Cristiano Ronaldo może liczyć na takie warunki

Mohamed Salah nie chce odchodzić z Liverpoolu, ale jednocześnie wymaga astronomicznej kwoty kontraktu. Według "ESPN" Egipcjanin żądał 500 tysięcy funtów tygodniowo. Umowa piłkarza wygasa z końcem czerwca 2023 roku.

Liverpool ma jeszcze trochę czasu. Jednak w przypadku kontraktów piłkarzy warto zabezpieczyć się wcześniej i negocjować warunki przedłużenia umowy, zanim piłkarz wejdzie w okres, w którym inne zespoły będą mogły go pozyskać za darmo. W przypadku Mohameda Salaha może być znacznie trudniej, szczególnie gdy spojrzy się na wymagania piłkarza.

Zobacz wideo Przerażający sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Mohamed Salah żąda zarobków pokroju Cristiano Ronaldo. Liverpool specjalnie oszczędzał pieniądze?

Zdania są podzielone, ale jeżeli Liverpool spełni wymagania Mohameda Salaha, może się on stać najlepiej opłacanym zawodnikiem w Premier League. Dlaczego zdania są podzielone? Bo część brytyjskich źródeł informuje, że Cristiano Ronaldo - który jest obecnie najlepiej opłacanym piłkarzem w lidze angielskiej - inkasuje 480 tys. funtów tygodniowo. Portal statystyczny Sportrac pisze z kolei, że Portugalczyk rocznie otrzymuje od Manchesteru United 26,520 mln funtów. W przeliczeniu na tygodnie daje równo 510 tys. funtów. 

Media donoszą, że Liverpool przygotował się specjalnie na przedłużenie kontraktu Salaha, dlatego Juergen Klopp nie będzie miał zbyt dużych możliwości na transfery w zimowym okienku transferowym. Niemieckie media pisały także, że Egipcjanin jest jednym z priorytetów władz Liverpoolu. Informacje te padły w kontekście możliwego transferu Erlnga Brauta Haalanda. Obaj piłkarze mają stanowić trzon ofensywny zespołu Kloppa. Podkreślmy, że klauzula 75 mln euro za Norwega aktywuje się dopiero latem 2022 roku. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W Liverpoolu do końca bieżącego sezonu sprawami kontraktowymi zajmuje się Michael Edwards, czyli człowiek, który zna się na swojej pracy. Zarobił już klubowi setki milionów euro i być może uda mu się również dogadać z Mohamedem Salahem. Napastnik jest jedną z kluczowych postaci klubu. W sezonach 2017/18 i 2018/19 był królem strzelców Premier League. Wraz z klubem sięgnął po szereg trofeów, w tym Ligę Mistrzów i mistrzostwo kraju. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.