Los Sousy wydaje się przesądzony. Brazylijczyk ujawnia: "Kilka źródeł"

Dominik Senkowski
Od kilkunastu godzin żyjemy informacją, że Paulo Sousa ma już w niedzielę opuścić reprezentację Polski. - Potwierdzam. Mam informacje, że Paulo Sousa zostanie nowym trenerem Internacional Porto Alegre - mówi w rozmowie ze Sport.pl jeden z brazylijskich dziennikarzy.

O kilku dni brazylijskie media informują o zainteresowaniu, jakim w ich kraju cieszy się Paulo Sousa. Wcześniej mówiło się przede wszystkim o Flamengo Rio de Janeiro, ale w środę do gry wkroczyło także Internacional Porto Alegre. W wigilijny wieczór dziennikarz Vagner Martins podał, że Sousa zgodził się na propozycję Internacional i w niedzielę ma podpisać nowy kontrakt. 

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Brazylijski dziennikarz o sytuacji Sousy

- Potwierdzam. Mam informacje, że Paulo Sousa zostanie nowym trenerem Internacional Porto Alegre. Rozmawiałem z prezydentem klubu, który wspominał o wielkim projekcie, jaki chce wprowadzić. Zaproponował Sousie dwuletni kontrakt, wielkie perspektywy rozwoju. Myślę, że to właśnie przekonało portugalskiego trenera - mówi w rozmowie ze Sport.pl Gabriel Correa z brazylijskiego serwisu piłkarskiego Footure.com.br.

- To dla mnie mała niespodzianka, ale kilka źródeł przekonywało mnie o możliwości zatrudnienia Sousy już parę dni temu. Mała niespodzianka, bo jednak w Brazylii mało kto zna Sousę. Oglądałem gdy prowadził FC Basel, Fiorentinę, także mecze reprezentacji Polski. Myślę, że to świetny trener, którzy przyjdzie i pomoże Internacional zdobyć tytuły - dodaje Correa. 

Agent komentuje 

Agent Sousy Hugo Cajuda zaprzecza tym informacjom. - Przyjacielu, w Portugalii mamy właśnie bożonarodzeniową kolację. Wszystko, co mogę powiedzieć to to, że w czwartek było Flamengo, w piątek Internacional, a w sobotę pojawi się pewnie inny klub. A prawda jest taka, że nie mamy porozumienia z żadnym klubem. Nie mam zaplanowanego żadnego spotkania na niedzielę - powiedział Cajuda w rozmowie z Goal.com. 

Co przekonało klub?

- Dyrektorzy klubu z Porto Alegre widzą w nim szkoleniowca, który potrafi sprawić, by drużyna grała ofensywie i ma dobrą rękę do młodych piłkarzy. Z kolei Inter ma kilku zawodników poniżej 23. roku życia jak m.in. Roberto, Carlos Palacios, Mauricio czy Johnny - kończy nasz rozmówca.

Bayern Monachium szykuje wielki transfer. Media: Jest na ostatniej prostejBayern Monachium szykuje wielki transfer. Media: Jest na ostatniej prostej

SC Internacional straciło w zeszłym tygodniu trenera, po tym jak zwolniony został Diego Aguirre. W ostatnich latach w Brazylii bardzo cenią portugalskich trenerów i stąd nie brakuje opinii, że doniesienia dotyczące Sousy są prawdopodobne. SC Internacional to trzykrotny mistrz kraju, zdobywca Copa Libertadores 2010.

Reeva Steenkamp / Oscar PistoriusOscar Pistorius wyjdzie z więzienia, jeśli spełni jeden obowiązek. "Horror"

Paulo Sousa jest od końca stycznia selekcjonerem reprezentacji Polski. Pod jego wodzą biało-czerwoni zajęli ostatnie czwarte miejsce w grupie na Euro 2020 oraz drugie miejsce w eliminacyjnej grupie do mistrzostw świata, dzięki czemu zapewnili sobie udział w marcowych barażach. W pierwszym meczu zagrają z Rosją, a w razie zwycięstwa w finale zmierzą się z Czechami lub Szwecją.

- Według informacji Sport.pl, PZPN nie otrzymał żadnej informacji od Portugalczyka, jakoby ten chciał zrezygnować z pracy z reprezentacją Polski. I jeśli otrzyma, nie pozostawi tego bez ostrej reakcji! - napisał Jakub Seweryn z portalu Sport.pl.

Więcej o: