Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pedofilski skandal w Anglii. Zamieszani byli pracownicy Manchesteru City. Klub wypłaci milionowe odszkodowania

Manchester City wypłaci odszkodowania dla ponad 40 ofiar seksualnego wykorzystywania dzieci przez byłych pracowników klubu - informuje rozgłośnia radiowa "BBC Radio Manchester".
Zobacz wideo

W aferę, o której jakiś czas temu poinformowały brytyjskie media, zamieszanych jest dwóch byłych pracowników Manchesteru City. Klub przeprowadził w tej sprawie dochodzenie, które ujawniło dopuszczenie się wykorzystywania nieletnich chłopców przez Barry'ego Bennella (pracował w roli skauta) oraz nieżyjącego trenera Johna Broome'a. Bennell w tej chwili przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok 30 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie nieletnich.

Przedstawiciele Manchesteru City poinformowali, że ofiary dwóch pedofili otrzymają od klubu odszkodowanie. Na ich wypłacenie szefowie mistrzów Anglii mają przeznaczyć kilka milionów funtów. "Klub oferuje miliony funtów dla osób dotkniętych działaniami Bennella i Broome'a. Wszyscy otrzymają także oficjalne przeprosiny" - poinformowało radio BBC.

Brytyjscy dziennikarze dodali, że Manchester w tej chwili wie o co najmniej 40 potencjalnych osobach wykorzystywanych przez byłych pracowników klubu.

Więcej o:
Komentarze (18)
Pedofilski skandal w Anglii. Zamieszani byli pracownicy Manchesteru City. Klub wypłaci milionowe odszkodowania
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 6 razy 4

  Księża się wściekają na LGBT, bo konkurują o nasze dzieci.
  Którzy by nie wygrali, my przegramy.

 • marek804

  Oceniono 16 razy 4

  A ile milionów funtów przeznaczy polski kościół na odszkodowania za wykorzystywanie chłopców w polskim kościele? Ile już polski kościół wypłacił odszkodowań tego typu? Odpowiedx na obydwa pytania jest prosta - zero.

 • wolverine_14

  Oceniono 4 razy 2

  30 lat... w Polsce by dostał 3.

 • bjern

  Oceniono 6 razy 0

  Oprawcy byli homo- czy hetero-seksualni? Mam dziwne przeczucie, że informacja nie jest pełna. Jakiej płci były ofiary...?

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 14 razy -2

  czytałem kiedyś opracowanie, w którym naukowcy szacowali odsetek populacji o skłonnościach pedofilskich na 5-40% !!!

  Jeśli ta liczba jest faktycznie wysoka, to tylko kwesita czasu, kiedy pedofile podniosą głowę i w postępowych krajach będą legalizować konsensualną pedofilię.

  A w to pieknie wpisują się wytyczne WHO dotyczące edukacji seksualnej - polecam się zapoznać od str. 38 w polskiej wersji - matryca seksualna dla dzieci po kategoriach wiekowych.

  Tak wyuczone dzieci, że seks do przyjemność, odprężenie - będą doskonałym materiałem do uciechy dla pedofilii,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX