Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pedofilski skandal w Anglii. Zamieszani byli pracownicy Manchesteru City. Klub wypłaci milionowe odszkodowania

Manchester City wypłaci odszkodowania dla ponad 40 ofiar seksualnego wykorzystywania dzieci przez byłych pracowników klubu - informuje rozgłośnia radiowa "BBC Radio Manchester".
Zobacz wideo

W aferę, o której jakiś czas temu poinformowały brytyjskie media, zamieszanych jest dwóch byłych pracowników Manchesteru City. Klub przeprowadził w tej sprawie dochodzenie, które ujawniło dopuszczenie się wykorzystywania nieletnich chłopców przez Barry'ego Bennella (pracował w roli skauta) oraz nieżyjącego trenera Johna Broome'a. Bennell w tej chwili przebywa w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok 30 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie nieletnich.

Przedstawiciele Manchesteru City poinformowali, że ofiary dwóch pedofili otrzymają od klubu odszkodowanie. Na ich wypłacenie szefowie mistrzów Anglii mają przeznaczyć kilka milionów funtów. "Klub oferuje miliony funtów dla osób dotkniętych działaniami Bennella i Broome'a. Wszyscy otrzymają także oficjalne przeprosiny" - poinformowało radio BBC.

Brytyjscy dziennikarze dodali, że Manchester w tej chwili wie o co najmniej 40 potencjalnych osobach wykorzystywanych przez byłych pracowników klubu.