Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester City z zakazem gry w Lidze Mistrzów? UEFA rozpoczyna śledztwo

Manchesterowi City grozi zakaz gry w Lidze Mistrzów. UEFA wszczęła śledztwo w spawie omijania przez angielski klub zasad Finansowego Fair Play.
Zobacz wideo

UEFA poinformowała, że rozpoczęła śledztwo w sprawie nieprzestrzegania zasad Finansowego Fair Play w Manchesterze City. "Badanie skupi się na kilku domniemanych naruszeniach FFP, które zostały niedawno opublikowane w mediach" - można przeczytać w oświadczeniu UEFA.

Niezależne śledztwo UEFA zostało rozpoczęte po opublikowaniu w niemieckim magazynie "Der Spiegel" informacji, które ujawnił portal Football Leaks. Według nich Manchester City wykorzystywał umowy sponsorskie do obchodzenia zasad Finansowego Fair Play. Jeśli śledztwo wykaże nieprawidłowości, angielskiemu klubowi grozi zakaz gry w europejskich pucharach. Zakaz miałby wejść w życie już od przyszłego sezonu.

Na niedawnym spotkaniu komitetu wykonawczego UFEA w Dublinie prezydent Aleksander Ceferin określił śledztwo jako "konkretny przypadek" i obiecał wynik "już wkrótce". Działacze UEFA uważają, że nienaruszalność jednej z kluczowych zasad jest zagrożona. Jeśli City jej nie przestrzega, sankcje sportowe są jedyną właściwą reakcją.

Mistrzowie Anglii już raz zostali ukarani za naruszenie FFP. W 2014 roku dostali karę grzywny w wysokości 49 milionów funtów. Po zastosowaniu się do wytycznych uzgodnionych w ramach kary, grzywnę zmniejszono do 18 milionów funtów.

Manchester City wystosował odpowiedź na zarzuty: "Nie będziemy komentować materiałów wyjętych z kontekstu, rzekomo wykradzionych od pracowników City Football Group i Manchesteru City oraz osób z nimi związanych. To jest jasna i zorganizowana próba zniszczenia reputacji klubu".

Podwójny kontrakt z Mancinim

Na początku lutego "Der Spiegel" ujawnił informacje o nieprawidłowej umowie między Manchesterem City a trenerem Roberto Mancinim. Zdaniem niemieckiego dziennika, który współpracuje z organizacją Football Leaks ujawniającą nielegalne umowy w piłce nożnej, w 2009 roku Manchester City podpisał podwójny kontrakt z Włochem. Jeden właściwy, oferując Włochowi posadę pierwszego trenera The Citizens. Drugi, zgodnie z którym Mancini został specjalnym doradcą Al-Jaziry, klubu którego właścicielem jest także szejk Mansour, posiadający klub z Manchesteru.

Więcej o:
Komentarze (14)
Manchester City z zakazem gry w Lidze Mistrzów? UEFA rozpoczyna śledztwo
Zaloguj się
  • potwoor2000

    Oceniono 1 raz -1

    Beda jaka jak city wygraloby LM w tym roku. Klub ktory oszukuje i kombinuje na szczycie. To bylby caly obraz pilki kopanej

  • aiwarikiar

    Oceniono 5 razy -1

    Spoko, spoko. Man city to nie Legia Warszawa żeby go z ligi mistrzów wywalać za byle kupę. Łysego Infantio z fify, Słoweńca Čeferina z uefy kopertki będą się zgadzały. Śledztwo zostanie bacznie i z troską o każdy detal przeprowadzone, po czym rezultat zostanie głośno rozesłany że tak naprawdę to nic się nie stało, nic nie znaleźono, a cały ten artukuł to prima aprilisowy żart. I wszystko będzie po staremu. A jak by to była jakaś polska drużyna, (nie to że polskiej drużynie grozi nawet pochwąchanie łamania jakiś zasad finansowego fair play) to europejskich rozgrywek to nawet byśmy nie mogli w telewizorach oglądać przez 10 lat, tak by się "centrala" zabezpieczyła przed mistrzem Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX