Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianluigi Buffon przyznał, że był kuszony przez angielskich gigantów

Gianluigi Buffon przyznał, że w przeszłości był kuszony przez Manchester United i Manchester City. Zdecydował się wtedy na pozostanie we Włoszech, choć oferta od "The Citizens" była imponująca.
Zobacz wideo

Gianluigi Buffon przyznał w rozmowie z goal.com, że otrzymał wielką ofertę od Manchesteru City, a wcześniej był kuszony przez Sir Alexa Fergusona, aby przejść na Old Trafford. - Kiedy byłem chłopcem grającym dla Parmy, Ferguson przez dwa lub trzy lata śledził moje poczynania i wysyłał skautów, aby mnie obserwowali. Wtedy jednak Parma była całym moim światem i nie chciałem odchodzić - przyznał włoski bramkarz, który z Parmy odszedł do Juventusu w 2001 roku za blisko 53 miliony euro.

Buffon miał jeszcze jedną okazję, aby zamienić Serie A na grę w Premier League. - Później miałem wielką ofertę z Manchesteru City, gdy zaczynali budować swój zespół, by zostać jednym z największych klubów w Europie. Chcieli, bym podpisał kontrakt jako pierwszy, ale zdecydowałem się zostać w Juventusie - powiedział Buffon. W barwach tego klubu grał 17 lat, po czym przeniósł się do Paryża.

41-latek przygotowuje się obecnie do walki o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. PSG, w którym Buffon obecnie występuje, wygrało pierwszy mecz z Manchesterem United 2-0 i jest o krok od awansu. Spotkanie rozpocznie się na Parc des Princes w środę o 21:00.