• Link został skopiowany

To już oficjalne! Szymon Marciniak posędziuje kolejny hit

Szymon Marciniak jako jeden z najlepszych sędziów na świecie prowadzi wiele prestiżowych spotkań. PZPN właśnie wydał komunikat dotyczący 44-latka i tam poinformował o kolejnej takiej nominacji. - Pokazuje, że jest w bardzo wysokiej dyspozycji - powiedział Tomasz Mikulski, Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.
Szymon Marciniak
Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Szymon Marciniak prowadzi wiele prestiżowych spotkań na polskich oraz zagranicznych boiskach. Poza europejskimi pucharami ostatnio sędziował m.in. starcie Panathinaikosu z Olympiakosem (1:1) czy Al-Qadsiah z Al-Nassr (2:1), klubem Cristiano Ronaldo. A w najbliższym czasie przypadnie mu kolejny hit.

Zobacz wideo Kto zostanie nowym trenerem Legii Warszawa? Żelazny: Berg i Urban są skrajnie różnymi szkoleniowcami

PZPN wydał komunikat ws. Szymona Marciniaka przed finałem Pucharu Polski

W poniedziałek PZPN wydał komunikat dotyczący 44-latka. "Po raz czwarty w karierze Szymon Marciniak będzie sędzią finału Pucharu Polski. W piątek 2 maja (godz. 16:00) na Stadionie Narodowym Pogoń Szczecin zmierzy się z Legią Warszawa" - czytamy na Łączy nas Piłka.

Decyzję o nominacji dla Marciniaka uzasadnił Tomasz Mikulski, Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN. - O nominacji na ten wyjątkowy mecz decyduje aktualna forma arbitra oraz całokształt pracy w trwającym sezonie. Szymon występami zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na polskich boiskach pokazuje, że jest w bardzo wysokiej dyspozycji. Na potwierdzenie tego niedawno otrzymał nominację na klubowe mistrzostwa świata. Mecz finałowy o Puchar Polski to wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość gry w europejskich pucharach. Ranga spotkania jest wysoka - wyjaśnił.

Zobacz też: Miarka się przebrała. Tak nazwali Real Madryt po tym, co zrobili w El Clasico

Znana jest cała obsada sędziowska na zbliżające się spotkanie. Asystentami arbitra głównego będą Adam Kupsik oraz Bartosz Heinig, sędzią technicznym Wojciech Myć, a na VAR-ze zasiądą Piotr Lasyk i Marcin Borkowski.

Szymon Marciniak sędziował już finały Pucharu Polski zwycięskie dla Legii Warszawa

Marciniak prowadził spotkania finałowe PP w 2013, 2016 i 2022 r. W dwóch pierwszych brała udział Legia, która pokonywała odpowiednio Śląsk Wrocław (2:0, w tamtym sezonie rozegrano dwumecz, zakończony wynikiem 2:1 dla warszawian) oraz Lecha Poznań (1:0). Ci ostatni przegrali również finał sprzed trzech lat, z Rakowem Częstochowa (1:3).

Więcej o:

Komentarze (2)

To już oficjalne! Szymon Marciniak posędziuje kolejny hit

rkoszcz
2 miesiące temu
Dlaczego stadion narodowy? Finał powinien się odbyć w Poznaniu !!!!!
trollmoll
2 miesiące temu
hit urwał nad hity, cały świat czeka z otwartymi ustami, kto wygra? Legła legnie a Pogoń pogoni czy odwrotnie? Pogoni Pogoń a Legła legnie?
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).