Trzy awanse w jednym sezonie? Polski klub może dokonać niezwykłej rzeczy

ŁKS Łódź ma przed sobą najważniejsze tygodnie w tym sezonie. I nie chodzi tutaj wyłącznie o pierwszy zespół, który jest o krok od powrotu do ekstraklasy. Najstarszy łódzki klub może dokonać niesamowitej rzeczy, ponieważ o awans do wyższych klas rozgrywkowych walczą wszystkie jego drużyny.

Wszystko idzie w tym sezonie po myśli władz ŁKS-u Łódź. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek I ligi piłkarze Kazimierza Moskala są liderem tabeli, dlatego powrót do ekstraklasy po trzech latach wydaje się na wyciągnięcie ręki. W niedzielę po dramatycznej końcówce pokonali Resovię Rzeszów 2:1 i ponownie odskoczyli drugiemu Ruchowi Chorzów na trzy punkty. Okazuje się, że nie tylko pierwszy zespół może sprawić dużo radości kibicom łódzkiego klubu.

Zobacz wideo "Zaczęło mnie odcinać, byłem bardzo rozkojarzony". Jan-Krzysztof Duda liderem klasyfikacji generalnej turnieju szachowego

ŁKS Łódź staje przed ogromną szansą. Trzy awanse na wyciągnięcie ręki

Rezerwy ŁKS-u występują na co dzień w rozgrywkach III ligi i radzą sobie w nich doskonale. Po 29. kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów. Tyle samo ma druga Pogoń Grodzisk Mazowiecki, natomiast punkt mniej zgromadziły do tej pory Legionovia Legionowo oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Zespół prowadzony przez Marcina Matysiaka nie zaznał goryczy porażki od dziewięciu meczów, a od września przegrał tylko raz. W sobotę zremisował jednak ze Świtem, dlatego na ostatnie pięć kolejek przed końcem sezonu musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby przypieczętować awans.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Lewandowski może zagrać w najdroższym meczu w dziejach. A to tylko sparing Lewandowski może zagrać w najdroższym meczu w dziejach. A to tylko sparing

To jednak nie wszystko. O awans walczy również ŁKS III Łódź, który rywalizuje w łódzkiej klasie okręgowej. I podobnie jak wcześniej wymienione zespoły ŁKS-u, jest liderem tabeli. Jego przewaga nad drugą Stalą Głowno wynosi aż siedem punktów. ŁKS III przegrał w tym sezonie zaledwie jeden mecz, a zaaplikował rywalom aż 107 goli. 

Vinicius Junior dopuszcza się uderzenia rywala z Valencii Fala zwolnień wśród sędziów La Ligi. Jeden był zamieszany w skandaliczny mecz Realu

Jeśli zatem wszystko pójdzie dobrze, aż trzy drużyny ŁKS-u Łódź wywalczą awans w tym sezonie, co będzie sprawą absolutnie niesamowitą. Najważniejszym celem łodzian pozostaje oczywiście awans do ekstraklasy, ale mniejsze sukcesy pozostałych drużyn też mogą zdecydowanie cieszyć. Najbliższy mecz piłkarze lidera I ligi rozegrają w piątek 26 maja, kiedy zmierzą się z Arką Gdynia. Dwa pierwsze zespoły uzyskają bezpośredni awans, natomiast te z miejsc 3-6 zagrają w barażach.

Więcej o: