Sensacyjny kandydat na nowego trenera Widzewa Łódź! Słynny Urugwajczyk może przylecieć do Polski

Słynny urugwajski napastnik, Walter Pandiani, może zostać nowym trenerem Widzewa Łódź. O sensacyjnym kandydacie na następcę Marcina Kaczmarka poinformował portal newonce.sport.

Widzew Łódź w ostatniej kolejce przegrał z walczącą o utrzymanie drużyną z Pruszkowa, ale dzięki remisowi GKS-u Katowice z Resovią (1:1) zajął drugie miejsce w tabeli i zagra w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Fatalne występy w poprzednich kolejkach, sprawiły jednak, że nawet gdyby Widzewowi w sobotę udało się wygrać ze Zniczem, sezon pozostawiłby po sobie niesmak.

Zobacz wideo "Wielu trenerów będzie się bało przyjść do Widzewa"

Widzew zwolnił trenera po awansie. Jego następcą może zostać słynny Urugwajczyk

Efektem słabej gry Widzewa w ostatnich tygodniach stało się zwolnienie Marcina Kaczmarka. - Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem - poinformowano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Nazwiska następcy Kaczmarka jeszcze co prawda nie poznaliśmy, ale w mediach już pojawiają się pierwsze kandydatury. Portal newonce.sport poinformował, że nowym szkoleniowcem Widzewa może zostać Walter Pandiani. 

44-letni Urugwajczyk to były piłkarz m.in. Villarreal, Espanyolu czy Birmingham.Najbardziej znany jest jednak z występów w Deportivo La Coruna, dla którego strzelił 45 goli i zaliczył 3 asysty w 132 rozegranych spotkaniach.

Gdyby Pandiani przejął drużynę Widzewa, byłby to drugi zespół w jego trenerskiej karierze. W 2019 roku był on trenerem hiszpańskiego Lorca FC.

Przeczytaj także:

Więcej o: