Widzew awansował do I ligi i zwolnił trenera! Podano przyczynę

Marcin Kaczmarek został zwolniony z funkcji trenera Widzewa Łódź - taką informację przekazano na oficjalnej stronie internetowej drużyny. Powodem decyzji zarządu miały być wyniki ostatnich spotkań prowadzonego przez niego zespołu.

Widzew w ostatniej kolejce przegrał z walczącą o utrzymanie drużyną z Pruszkowa, ale dzięki remisowi GKS Katowice z Resovią (1:1) zajął drugie miejsce w tabeli i zagra w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Fatalne występy w poprzednich kolejkach, sprawiły jednak, że nawet gdyby Widzewowi w sobotę udało się wygrać ze Zniczem, fety w Łodzi miało nie być.

Zobacz wideo Co się dzieje z Widzewem? "Może doszło do zlekceważenia sytuacji"

Fatalne występy piłkarzy Widzewa w ostatnich tygodniach sprawiły także, że zarząd klubu podjął decyzję o zwolnieniu Marcina Kaczmarka z funkcji pierwszego trenera drużyny. - Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem - poinformowano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Marcin Kaczmarek trenerem Widzewa był od 1 lipca 2019 roku. Wraz z zespołem wywalczył awans do I ligi, choć w ostatnich tygodniach jego drużyna prezentowała się fatalnie. Z 12 meczów rozegranych po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wygrała tylko 3, jednak przewaga wypracowana wcześniej przez łodzian pozwoliła utrzymać miejsce dające awans do wyższej ligi. Nie podano jeszcze nazwiska jego następcy.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA