Gol i fenomenalna asysta Grzegorza Krychowiaka. "Kosmos!" [WIDEO]

FK Krasnodar wygrał 3:0 z PFK Soczi w dziewiątej kolejce rosyjskiej Premier Ligi. Bramkę oraz asystę w tym meczu zanotował Grzegorz Krychowiak. Szczególnie warte uwagi jest podanie Polaka w stronę Remy'ego Cabelli. - Kosmos - czytamy na Twitterze.

Na początku sierpnia tego roku Grzegorz Krychowiak po trzech sezonach spędzonych w Lokomotiwie Moskwa zmienił barwy klubowe. Reprezentant Polski przeniósł się za cztery miliony euro do FK Krasnodar, w którym od początku sezonu ma pewne miejsce w wyjściowym składzie. Sytuacja nie uległa zmianie przy okazji spotkania z PFK Soczi.

Kapitalna asysta Grzegorza Krychowiaka w meczu z PFK Soczi. "Kosmos"

Strzelanie w meczu Krasnodar - Soczi rozpoczęło się już w trzeciej minucie. Jhon Cordoba podał piłkę do Eduarda Spertsyana, a zawodnik z Armenii bez większego problemu pokonał bramkarza rywali. Krasnodar powiększył prowadzenie w 21. minucie. Grzegorz Krychowiak zagrał kapitalną piłkę na kilkadziesiąt metrów do Remy'ego Cabelli, a Francuz po ośmieszeniu przeciwnika trafił do siatki. Gospodarze kończyli pierwszą połowę w osłabieniu po czerwonej kartce dla Urosa Spajicia. "Kosmos" - czytamy na Twitterze.

Końcowy wynik spotkania w 64. minucie ustalił Krychowiak po uderzeniu z rzutu karnego. Krasnodar kończył mecz z Soczi w dziewiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał Aleksandr Czernikow. Rywale nie byli jednak w stanie zagrozić Krasnodarowi. Byki tym samym przeskoczyły Soczi w tabeli i awansowały na czwarte miejsce z 16 punktami. Liderem Premier Ligi po dziewiątej kolejce pozostaje Zenit Sankt Petersburg z 23 punktami, który ma cztery punkty więcej od Dynama Moskwa.

Grzegorz Krychowiak od kilku spotkań pełni rolę kapitana Krasnodaru. Reprezentant Polski w latach 2019-2021 był piłkarzem Lokomotiwu Moskwa, dla którego rozegrał 109 spotkań, w których zdobył 23 bramki oraz zanotował 15 asyst. Kontrakt Krychowiaka z Krasnodarem jest ważny do końca czerwca 2024 roku.