Prezes Rakowa na gorąco po losowaniu. "Było pięć gorszych grup". Potwierdził też transfer

- Były gorsze grupy. Było moim zdaniem pięć gorszych grup. Więc nie ma tragedii - powiedział po losowaniu grup Ligi Europy Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa dla Meczyków.pl. Jednocześnie potwierdził też, że klub dopiął kolejny transfer tego lata.

Raków Częstochowa poznał rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski trafili do grupy D, w której zmierzy się z Atalantą Bergamo, Sportingiem Lizbona i Sturmem Graz, Szymona Włodarczyka. Tym samym "Medalikom" udało się uniknąć z pierwszego koszyka tak silnych zespołów, jak FC Liverpool i AS Roma. 

Zobacz wideo Wraca konflikt w kadrze. "Pokłócił się z Krychowiakiem o pieniądze"

Prezes Rakowa Częstochowa o losowaniu grup Ligi Europy. "Były gorsze grupy"

Gościem Meczyków.pl w programie na żywo z losowania grup Ligi Europy był Piotr Obidziński. Prezes Rakowa Częstochowa został zapytany o wrażenia po poznaniu rywali mistrzów Polski w fazie grupowej. Okazuje się, że Obidziński miał nakreślone gorsze scenariusze. 

- Były gorsze grupy. Było moim zdaniem pięć gorszych grup. Więc nie ma tragedii - powiedział prezes Rakowa. 

Obidziński został także zapytany o plany na resztę okna transferowego częstochowskiego klubu. Zapowiedział, że klub "coś szykuje" i jednocześnie potwierdził, że jeden transfer został dopięty i czeka na oficjalne ogłoszenie. Prezes nie zdradził jednak żadnych nazwisk, ani chociażby szczegółów dotyczących pozycji. W ostatnich godzinach najgłośniej mówiło się o sprowadzeniu przez Raków Erika Exposito, ale wiadomo, że to nie on jest tym dopiętym transferem. Obidziński powiedział bowiem, że trudno określić szanse na transfer Hiszpana.

Niektórzy, tak jak właściciel klubu, Michał Świerczewski, marzyli o Liverpoolu lub AS Romie. Z typowanych przez Świerczewskiego drużyn do grupy z Rakowem trafiła tylko jedna, Sturm Graz, którego napastnikiem tego lata został Szymon Włodarczyk. 

Tegoroczna edycja Ligi Europy rozpocznie się 21 września. To właśnie wtedy Raków Częstochowa rozegra swoje pierwsze spotkanie Finał rozgrywek zaplanowano na 22 maja, a jego gospodarzem będzie Aviva Stadium w Dublinie.

Więcej o: