Tak Legia świętowała awans do europejskich pucharów. Tego kamery nie pokazały [WIDEO]

"To jest futbol" - pisze Legia Warszawa w mediach społecznościowych. Klub opublikował materiał wideo, na którym widać świętowanie piłkarzy, sztabu szkoleniowego i kibiców po awansie do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Radość była ogromna.

Legia ostatni raz w fazie grupowej europejskich pucharów grała w sezonie 2020/21, zajmując ostatnie miejsce w grupie Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski wracają na arenę międzynarodową dzięki przebrnięciu kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Po ostatnim meczu z FC Midtjylland piłkarze oraz kibice oszaleli z radości. 

Zobacz wideo Sochan o grze w reprezentacji Polski: To jest honor

Tak Legia Warszawa świętowała awans do Ligi Konferencji Europy. Śpiewał cały stadion

W pierwszym meczu był remis 3:3, a w rewanżu Legia zapewniła sobie awans dopiero w rzutach karnych. Finalnie legioniści trafili wszystkie sześć, a jeden ze strzałów rywali obronił Kacper Tobiasz i wicemistrzowie Polski wygrali 6:5. 

Na boisku i trybunach rozpoczęło się święto. Tuż po ostatniej interwencji Tobiasza cała ławka rezerwowych i sztab szkoleniowy Legii wyskoczyli w kierunku bramki. Niemal wszyscy krzyczeli "jest" i skakali z radości. Podobnie działo się na trybunach, gdzie rozległ się ryk szczęścia. 

Rzuty karne strzelano na bramkę przed "Żyletą", a więc sympatycy stołecznego klubu byli w centrum wydarzeń. Piłkarze po chwilowym świętowaniu od razu postanowili im podziękować. Celebracja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki. "To jest futbol" - czytamy na klubowym profilu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W piątek o 14:30 rozpocznie się losowanie grup Ligi Konferencji Europy, w którym Legia pozna rywali. Wicemistrzowie Polski trafili do trzeciego koszyka. Pierwszą serię gier europejskiego pucharu zaplanowano na czwartek 21 września.

Więcej o: