Wzburzenie w Legii przed meczem z Napoli. "To skandaliczna decyzja"

Legia Warszawa wystosowała w środę komunikat, w którym zdradziła, że Napoli nie wpuści na mecz Ligi Europy z mistrzem Polski polskich kibiców. - Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące - napisano w komunikacie.

Legia Warszawa w czwartek 21 października zmierzy się w Neapolu w meczu Ligi Europy z Napoli. Jak się okazuje, Włosi podjęli decyzję o niewpuszczeniu na stadion polskich kibiców. W środę mistrzowie Polski wystosowali oficjalny komunikat, w którym poinformowali o podjętych działaniach, aby Napoli zmieniło swoją decyzję. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić do czwartkowego spotkania.

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Komunikat Legii Warszawa:

Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzję o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące. Klub otrzymał pierwszą decyzję, obejmującą wtedy szereg różnych meczów na terenie Włoch 6 października po południu i niezwłocznie podjął działania nakierowane na umożliwienie udziału naszych kibiców w meczu.

Dariusz Mioduski i Czesław MichniewiczPrezes Legii nie wierzył w trenera Michniewicza. Jego słowa brzmią teraz komicznie

Prowadzone były rozmowy pomiędzy zarządami klubów, wysłano także oficjalne pismo do stosownych włoskich organów. Działania klubu wspierało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Ambasada RP w Rzymie, za co dziękujemy. Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol.

Dlatego dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji. Informujemy także, że oprócz cofnięcia uprawnienia do biletów dla kibiców na sektorze gości, klubowi została przyznana dwa razy mniejsza niż rekomendowana w wytycznych UEFA pula biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych klubu.

Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie.

Legia Warszawa liderem grupy C

Po dwóch kolejkach Ligi Europy Legia Warszawa jest liderem grupy C z kompletem punktów. Na drugim miejscu znajduje się Spartak Moskwa z trzema punktami na koncie. Napoli, najbliższy rywal Legii, jest na 3. miejscu z jednym punktem, zdobytym w meczu z Leicester.

Więcej o: