Wylosowane! Legia Warszawa już wie, z kim może zagrać w III rundzie el. Ligi Mistrzów

Legia Warszawa poznała potencjalnego rywala w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli mistrzowie Polski pokonają Florę Talinn, w kolejnej fazie drogi do fazy grupowej LM zmierzą się z lepszym z pary GNK Dinamo (Zagrzeb) / AS Omonia Lefkossias.

W środę Legia Warszawa zagra z Florą Tallin w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Po wyeliminowaniu norweskiego Bodo/Glimt mistrzów Polski czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Zadanie, które będzie kluczowe w kontekście gry w europejskich pucharach jesienią.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Znamy możliwego rywala Legii w III rundzie eliminacji LM. Trudne zadanie

Jeśli legioniści poradzą sobie z najlepszą estońską drużyną, to nawet jeśli przegrają kolejne rywalizacje w kwalifikacjach, to zapewnią sobie udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

W niedzielę UEFA poinformowała o potencjalnych rywalach Legii w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, a w poniedziałek o godzinie 12 wylosowano parę, z której wyłoni się rywal zespołu Czesława Michniewicza.

Zatem jeśli Legia wyeliminuje Florę Tallin, to w kolejnej rundzie jej rywalem będzie GNK Dinamo (Zagrzeb) lub AS Omonia Lefkossias. Czeka ją zatem trudne zadanie, bo może zagrać z niedawnym uczestnikiem fazy grupowej LM, który potrafił nieźle się w niej spisywać.

Pierwszy mecz z Florą Talinn już w środę

Pozostałymi parami, na które mogli trafić mistrzowie Polski były Olympiakos SFP (Pireus) / Neftci Baku i SK Slovan Bratysława / BSC Young Boys Berno.

Mecze Legia - Flora odbędą się 21 i 27 lipca. Mecze 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowane są na 3-4 i 10-11 sierpnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.