Jest podział UEFA! Legia poznała potencjalnych rywali w 3. rundzie el. Ligi Mistrzów

Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna Czesława Michniewicza zagra w niej, jeśli w 2. rundzie poradzi sobie z estońską Florą Tallin.

W środę Legia Warszawa zagra z Florą Tallin w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Po wyeliminowaniu norweskiego Bodo/Glimt mistrzów Polski czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Zadanie, które będzie kluczowe w kontekście gry w europejskich pucharach jesienią. Jeśli legioniści poradzą sobie z najlepszą estońską drużyną, to nawet jeśli przegrają kolejne rywalizacje w kwalifikacjach, to zapewnią sobie udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

Zobacz wideo To bohater Legii Warszawa! "Zaskoczył wszystkich. To niespotykane"

Legia poznała potencjalnych rywali

W niedzielę UEFA poinformowała o potencjalnych rywalach Legii w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Jeśli zespół Czesława Michniewicza wyeliminuje Florę Tallin, to w kolejnej rundzie jej rywalem będzie jeden ze zwycięzców tych trzech meczów:

  • GNK Dinamo (Zagrzeb) / AS Omonia Lefkossias
  • Olympiakos SFP (Pireus) / Neftci Baku
  • SK Slovan Bratysława / BSC Young Boys Berno.

Niezależnie od przeciwnika będzie to najtrudniejsze dotychczas zadanie dla Legii Warszawa, która w przeciwieństwie do 1. i 2. rundy, w 3. nie będzie zespołem rozstawionym. Przy niedzielnym podziale UEFA mistrzom Polski odpadło trzech potencjalnych rywali. Wcześniej w tym gronie znajdowały się też:

  • Slavia Praga
  • Rangers FC
  • zwycięzca dwumeczu Kajrat Ałmaty / FK Crvena zvezda (Belgrad).

Te trzy kluby znalazły się w innym koszyku losowania, które odbędzie się w poniedziałek o 12:00. Mecze Legia - Flora odbędą się 21 i 27 lipca. Mecze 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowane są na 3-4 i 10-11 sierpnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.