Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Awans Dynama Kijów w Lidze Mistrzów! Asysta Tomasza Kędziory. Co za sprint! [WIDEO]

Tomasz Kędziora zanotował asystę, a jego zespół niespodziewanie pokonał AZ Alkmaar 2:0. Tym samym Dynamo Kijów zagra w ostatniej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Faworytem tego spotkania wydawał się holenderski zespół, choć mecz odbywał się w Kijowie. Ukraiński zespół doskonale wykorzystał atut własnego boiska. W pierwszej połowie jednak musiał wytrzymać napór piłkarzy AZ Alkmaar, którzy tworzyli okazję, jednak nie potrafili ich odpowiednio wykorzystać.

Zobacz wideo Poważny problem Linettego w kadrze. "Jeden z pierwszych, któremu kupujesz bilet na turniej" [Sekcja Piłkarska #62]

W drugiej połowie do głosu jednak bardzo szybko doszli piłkarze Dynama, którzy wyszli na prowadzenie w 49. minucie po bramce Rodriguesa. W końcówce spotkania gospodarze podwyższyli prowadzenie. Kędziora dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, fatalny błąd popełnił bramkarz AZ, Bizot, który nie zdołał wybić piłki. Ta spadła pod nogi Shaparenki, który skierował ją do siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Dynama Kijów 2:0. Dzięki temu ukraiński zespół znalazł się już w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, która zostanie rozegra w formie dwumeczu.

Przeczytaj także: