Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gary Neville o karze dla Manchesteru City: Nie wierzę, że UEFA postąpi właściwie

- Nie wierzę, że City zostaną ukarani. Nie wierzę, że UEFA postąpi właściwie. Uważam, że wszystko zostanie odkręcone - tak o karze nałożonej na Manchester City wypowiedział się były reprezentant Anglii, Gary Neville.

UEFA ukarała Manchester City za rażące naruszenie zasad finansowego fair play. Mistrzowie Anglii na dwa lata zostali wykluczeni z Ligi Mistrzów oraz muszą zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro. Klub zapowiedział już złożenie odwołania od tej decyzji do międzynarodowego Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie (CAS).

Zobacz wideo

Manchester City jest rozczarowany, ale nie zaskoczony decyzją UEFA. Zamierzamy jednak starać się, aby to niezależny i bezstronny organ ponownie zbadał tę sprawę. W grudniu 2018 roku główny śledczy UEFA oskarżył nasz klub i mówił o potencjalnej karze, zanim jakiekolwiek śledztwo zostało rozpoczęte. To kolejny wadliwy proces, który UEFA nadzorowała. W skrócie: ta sprawa została wszczęta przez UEFA, ścigana przez UEFA i sądzona przez UEFA. City postara się o nowy proces. Dlatego, przy pierwszej możliwej okazji, zgłosimy nasze zażalenia przed Sąd Arbitrażowym ds. Sportu - napisał klub w specjalnym oświadczeniu.

"Manchester City wygra z UEFA w sądzie"

Do sprawy odniósł się były reprezentant Anglii i piłkarz Manchesteru United, dziś ekspert telewizyjny - Gary Neville. - Nie wierzę, że City zostaną ukarani. Nie wierzę, że UEFA postąpi właściwie. Uważam, że wszystko zostanie odkręcone - powiedział Anglik na łamach Sky Sports.

- Uważam, że City wygra z UEFĄ w sądzie. Sprawa pewnie trochę potrwa, ale ostatecznie spodziewam się zwycięstwa City. Zawsze uważałem, że FFP to zły pomysł. Jeśli właściciele podpisują umowy z klubami, to powinni mieć pieniądze na ich realizację. I właściciele Manchesteru City to mają. FFP tłumi inwestycje w kluby piłkarskie - dodał Neville.

Więcej o:
Komentarze (3)
Gary Neville o karze dla Manchesteru City: Nie wierzę, że UEFA postąpi właściwie
Zaloguj się
 • veronicahighlander

  0

  Kluby piłkarskie nie mogą być oficjalnie pralniami brudnych pieniedzy a tak jest kiedy nie działają w warunkach rynkowych. Urząd skarbowy też by się przyczepił do firmy która rok rocznie przynosi straty

 • veronicahighlander

  0

  Własnie po to wprowadzono FFP aby kluby nie były prywatnymi folwarkami ekscentryków tylko dużymi firmami funkcjonujacymi w warunkach rynkowych, firma nie może rok rocznie przynosić strat bo później dochodzi do niebezpiecznych sytuacji że jakiś zacny klub bankrutuje i upada a przez to zagrożone mogą być rozgrywki jakiejś ligi i aby zapewnić większa równowagę wychodzą z założenia że nie można wydawać bezkarnie pieniędzy nie niwelując strat przychodami, klub ma na siebie zarabiać a nie być studnią bez dna i słusznie. Tylko oczywiście UEFA jest subiektywna dla każdego ma inna miarę i intensywność.

 • goostuff

  0

  Trochę skróciliście jego wypowiedź. Przejechał się po UEFA. Zresztą słusznie zauważając, że to debilna organizacja, która wymyśla idiotyczne reguły. Zasada fair play miała dotyczyć klubów które przeinwestowały co może doprowadzić do ich upadku. A tutaj nie ma takiego przypadku. Próbują udupić klub którego właściciele wkładają własne pieniądze na jego rozwój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX