Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

NKO PZPN podjęła decyzję. Kara dla Legii Warszawa za transparenty zawieszona

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zawiesiła rygor natychmiastowej wykonalności kary nałożonej na kibiców Legii Warszawa za wywieszenie transparentów podczas niedawnego meczu z ŁKS-em Łódź.

W środę Komisja Ligi podjęła decyzję ws. transparentów wywieszonych przez kibiców Legii Warszawa w trakcie meczu z ŁKS Łódź. W piątek wicemistrzowie Polski poinformowali o odwołaniu się od tej kary.

Zobacz wideo

- W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligii, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN - poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej Legia.com.

Kara dla Legii zawieszona

We wtorek komisja ta poinformowała o zawieszeniu rygoru natychmiastowej wykonalności kary.  "Na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2020 roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu wniosku Klubu Legia Warszawa SA o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności kary wskazanej w punkcie 1 Orzeczenia Komisji Ligi z dnia 12 lutego 2020 roku, postanowiła uwzględnić złożony przez Klub wniosek i zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności ww. kary" - czytamy w oświadczeniu.

W praktyce oznacza to, że najbliższy, sobotni mecz z Jagiellonią Białystok obejrzeć będą mogli wszyscy kibice Legii. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Więcej o:
Komentarze (16)
NKO PZPN podjęła decyzję. Kara dla Legii Warszawa za transparenty zawieszona
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 18 razy 12

  Mam wrażenie, że Komisja Ligi to jest ten poziom intelektualny co goście wywieszający obraźliwe prześcieradła. Kary nakładane są w zupełnie arbitralny sposób. Klub spiera się z Komisją Ligi a prześcieradłowych artystów nikt nie ruszy. W końcu mieszkamy w kraju, w którym prawo nie obowiązuje. Kabaret.

 • blechtrommel

  Oceniono 11 razy 11

  Czy to jest działanie w interesie ligi i całej polskiej piłki? Pobłażanie dla bandytów grożących prywatnym osobom inwestującym w polską piłkę klubową? Bandyci mają swoją grę i ich poziom sportowy nie interesuje, ale za takie decyzje zapłacą nasze i tak kulawe ligi - dalszym osłabianiem.

  Szkoda słów.

 • tomaszkulej

  Oceniono 8 razy 8

  Skandaliczna decyzja Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w sprawie wywieszenia transparentów przez pseudokibiców Legii Warszawa, która jest równoznaczna z obroną pseudokibiców klubu z Łazienkowskiej.
  Może narażę się swym stanowiskiem na silny hejt, lecz jako prawdziwy kibic stołecznych piłkarzy jestem zbulwersowany zachowaniem pseudokibiców mego ukochanego klubu i uważam, że władze Legii Warszawa powinny być ukarane za swe wieloletnie ich tolerowanie.

 • aso77

  Oceniono 8 razy 8

  Patologia rządzi a komisja ligi zapaliła zielone światło dla bandytów na stadionach, od dziś bojkotuje ligę.

 • zawszezbyszek2

  Oceniono 14 razy 8

  A kim jest ta po......lona legia dziadostwo tak ja chronia tak jej w d.pe wlaza to jest taki smierdzacy gniot w tej lidze oczywiscie najlepszej w europie sami miszczowie a je....entych kiboili z warszawy jak widze to mam odruch wymiotny

 • rg123

  Oceniono 11 razy 7

  Zanim wniosek wpłynął to już było znane rozstrzygnięcie. Legia ponad prawem, dziwne?

 • 1group

  Oceniono 9 razy 7

  Zakładnicy stadionowych bandytów podajcie się wszyscy do dymisji.Nie macie zasad, honoru oraz kompetencji, by kierować polską piłką. Nie ma określenia na waszą postawę, a właściwie są, tyle że powszechnie uznawane za obelżywe.

 • Paweł P

  Oceniono 5 razy 5

  Komisja ligi sfajdała się w gacie ze strachu przed bandą kretynów z Łazienkowskiej. Gó... cuchnie a smród unosi się nad całą klubową piłką w Polsce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX