Te kluby zarobią na transferze Wieteski. Legia zgarnie najwięcej. Kasa nie do pogardzenia

Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Chrobry Głogów i Ząbkovia Ząbki - te kluby zarobią na transferze Mateusza Wieteski do Cagliari. Chodzi o setki tysięcy złotych. Najlepiej na tej transakcji wyjdzie zespół z... Ząbek.

Od kilku dni mówiło się o sensacyjnym transferze Mateusza Wieteski z francuskiego Clermont do włoskiego Cagliari. We wtorek transakcja oficjalnie doszła do skutku i Włosi przedstawili środkowego obrońcę, jako swój nowy nabytek. 26-latek podpisał czteroletni kontrakt z zespołem z Serie A.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Mateusz Wieteska we Włoszech. Zarobiły też polskie klubu

Wieteska przeniósł się z Francji do Cagliari za pięć milionów euro. Stoper będzie zarabiał około 500 tysięcy euro rocznie. Został jednym z najdrożej wytransferowanych piłkarzy Clermont w historii. Więcej Francuzi zarobili tylko za Mohameda Bayo (14 milionów euro) oraz Adriana Grbicia (dziewięć milionów euro).

Jak się okazuje, na sprzedaży reprezentanta Polski zarobią także jego byłe kluby. Legia Warszawa wzbogaci się o 175 tysięcy euro (ok. 780 tysięcy złotych), a Górnik Zabrze, Chrobry Głogów oraz Ząbkovia Ząbki otrzymają mniej więcej po 25 tysięcy euro (ok. 110 tysięcy złotych) - takie informacje przekazał Piotr Kamieniecki z TVP Sport.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Najbardziej odczuwalny zastrzyk gotówki otrzyma Ząbkovia. Dla IV-ligowca ponad 100 tysięcy złotych to solidne wzmocnienie budżetu.

Mateusz Wieteska rok temu wyjechał za granicę - z Legii Warszawa przeniósł się do Clermont. To właśnie w Legii rozegrał najwięcej spotkań - ma na koncie 155 występów w stołecznej drużynie, w której barwach zdobył osiem bramek i zanotował cztery asysty. 14 czerwca 2022 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, w której do dziś zanotował dwa występy. Pod wodzą Fernando Santosa w kadrze jeszcze nie zagrał.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.