Poważne problemy Radomiaka. Na pomoc może przyjść Legia. Wyjątkowy transfer

Radomiak Radom szuka pilnie nowego bramkarza po tym, jak Gabriel Kobylak nabawił się urazu kolana. Od środy z zespołem trenuje Grzegorz Sandomierski (bez klubu), ale radomianie mogą skorzystać z tzw. transferu medycznego i wypożyczyć Cezarego Misztę z Legii Warszawa do końca sezonu - informuje portal weszlo.com.

Radomiak Radom ma spory problem w końcówce sezonu. Gabriel Kobylak, który do tej pory był podstawowym bramkarzem doznał kontuzji kolana, przez co nie udał się na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21. Mariusz Lewandowski ma w kadrze jedynie dwóch młodych bramkarzy bez debiutu w ekstraklasie - Alberta Posiadałę (rocznik 2003) i Michała Jerke (rocznik 2006). Taka sytuacja sprawia, że Radomiak musi rozejrzeć się za nowym bramkarzem na ostatnie dziewięć meczów w sezonie.

Zobacz wideo Na tym polega fenomen Lecha Poznań w Europie. "A w ekstraklasie bryndza"

Radomiak Radom szuka bramkarza

Portal weszlo.com informuje, że Radomiak Radom szuka różnych rozwiązań na pozycji bramkarza. Na środowym treningu pojawił się Grzegorz Sandomierski, były piłkarz Cracovii czy Jagiellonii Białystok, który pozostaje bez klubu od stycznia tego roku. Wtedy rozstał się z greckim Levadiakosem, gdzie był zmiennikiem. Radomiak Radom musi jednak pamiętać o spełnieniu limitu minut przez młodzieżowców, żeby uniknąć kary na koniec sezonu. Dodatkowo Sandomierskim interesuje się też drugoligowa Polonia Warszawa.

Innym rozwiązaniem, zgodnym z przepisami w ekstraklasie, jest dokonanie tzw. transferu medycznego, który można zrobić w momencie, gdy bramkarz dozna kontuzji w trakcie sezonu. Tu głównym kandydatem jest Cezary Miszta, który znajduje się za Kacprem Tobiaszem i Dominikiem Hładunem w hierarchii Legii Warszawa. "Legia wkrótce ma poinformować ligowego rywala, czy jest zainteresowana takim ruchem" - czytamy w artykule. Miszta występował już w Radomiaku w I lidze w sezonie 19/20, gdzie zagrał w trzynastu meczach.

Weszlo.com dodaje, że menedżerowie mieli zaproponować Radomiakowi Artura Rudkę z Lecha Poznań w ramach transferu medycznego, ale on na pewno do Radomia nie trafi. Jeszcze innym rozwiązaniem dla Radomiaka jest wycofanie Filipa Majchrowicza z wypożyczenia z cypryjskiego Pafos. 23-latek nie zagrał tam ani minuty, ale to jest też powiązane z poważnym urazem kolana.

Radomiak Radom ma względnie spokojną sytuację, ale wciąż nie może być pewny utrzymania. Zespół prowadzony przez Mariusza Lewandowskiego zajmuje dziewiąte miejsce z 32 pkt, ale przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko pięć punktów. Radomiak zagra po marcowej przerwie reprezentacyjnej z Wisłą Płock - ten mecz odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 12:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.